Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Nizam Erdoğmuş 'Füze Kalkanı Başımızı Belaya Sokacak' dedi.

Nizam Erdoğmuş 'Füze Kalkanı Başımızı Belaya Sokacak' dedi.

E-posta Yazdır PDF

Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Nizam Erdoğmuş. Saadet Partisi (SP) Mudanya Başkan Yardımcısı Nizam Erdoğmuş basın açıklamasıyla Malatya'ya kurulacak Füze Kalkanı'nın Türkiye'nin başına belâ olacağını iddia ederek "Türkiye ile İran'ı kapıştırmaya çalışıyorlar." dedi.

 Erdoğmuş açıklamasında "Biz inanıyoruz ki;Gavurun kalkanından bize hayır gelmez. Bundan dolayı 8 Ekim Cumartesi günü Malatya'dayız.
Tüm Türkiye Tek Yürek! "Gavurun Kalkanına Hayır!" diyeceğiz..." dedi.

SP Mudanya Başkan Yardımcısı Nizam Erdoğmuş'n basın açıklamasının tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

 FÜZE KALKANI PROJESİ


                      
Konunun önemine binaen, getirisi ve götürüsü nedir bu konuda Saadet partisi olarak partimizin görüşlerini kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Her şeyden önce bu füzeler bizim topraklarımıza yerleştiriliyor.İlk bakışta diyebiliriz ki; " Ne güzel işte kendi topraklarımızı koruyacağız." Buraya kadar herşey güzel ancak hemen şunu söylememiz lazım gelir ki; İran bize düşman değil ki, 400 yıldır İran'la savaşmadık.Yapmaya da niyeti yok.Dolayısıyla sıkıntı İran'dan değil, füzeleri, rampaları yerleştirenler bizi zorladılar, bu çok önemli bunun bilinmesi gerekiyor.Birincisi bu antlaşma bir gece yarısı meclis tatildeyken imzalandı.Biraz beklenseydi meclis açıldığında yapılsaydı daha iyi olmaz mıydı? İkincisi bunun tartışılmasına bile  müsaade edilmedi.

Dikkat edin ABD İran'ı vurmak istiyor, İsrail İran'ı vurmak istiyor. Ama getiriyorlar füzeleri Türkiye'ye kurmak istiyorlar. Burada İran haklı olarak soruyor;"Biz ahbapsak, dostsak ne diye bana yönelen silahları kendi topraklarına kurduruyorsun". Türkiye burada çok tehlikeli bir yola giriyor. Füze kalkanları başımıza bela olacak ve bölgede bizi yalnızlaştıracaktır. ABD, PKK konusunda uzaydan gördüğü anlık bilgileri bizimle paylaşmazken İran paylaştı. Ve İran'la PKK'ya karşı ortak hareket ettik. Biz kalkıyoruz füzeleri İsrail'i koruyacak şekilde topraklarımıza yerleştiriyoruz.

İşin ikinci püf noktası olası bir savaşta patlayan nükleer başlı füzelerin bütün serpintileri bizim insanımızın üzerine yağacak. Hayvanlar ölecek, bitki örtüsü yok olacak ve hepsinden önemlisi insanımız en büyük tehlikeyi yaşayacak. Üstelik savaşta bile değiliz. ABD ve İsrail, İran'la savaşacak diye ceremesini biz çekeceğiz. Halkımızı tehlikeye atmaya hiç kimsenin hakkı olamaz.

Bir diğer nokta NATO'nun radarları her yönden gelecek saldırıya göre ayarlanmışken, bu radarlar yalnızca İran'dan gelecek saldırıya göre ayarlanmıştır.Şimdi burdaki oyun şu;saldırı Güney'den yani Suriye,Irak,İsrail ve ya PKK'dan gelirse bunlar görülmüyor.Ancak İran kendini korumak için füze atarsa bunlar tespit edilecek.Bunlarda bizim topraklarımızda olduğu için ister istemez İran bizimle savaşa sürüklenecek.

     Burada Korkunç bir oyun görüyoruz.

     1-Türkiye ile İran'ı kapıştırmaya çalışıyorlar.
     2-Türkiye,Orta Doğu'da yalnızlaştırılacak.
     3-Savaşı ABD, İsrail, İran yapacak ceremesini biz çekeceğiz.
     4-Komuta tamamen ABD'nin elinde bulunacak, merkezi Brüksel olacak. Biz ise sadece formalite icabı orada bir kişi bulunduracağız.

Bu bizim dış politikamızın iflası manasına gelir. Sayın Başbakan'ın Arap turunu ve bu esnada sürekli İsrail'e çatmasını,Meclis açılmadan füze kalkanlarının alel acele milletimizi yeterince bilgilendirmeden yerleştirilmesini bir de bu açıdan değerlendirelim. Biz inanıyoruz ki;Gavurun kalkanından bize hayır gelmez. Bundan dolayı 8 Ekim Cumartesi günü Malatya'dayız
Tüm Türkiye Tek Yürek! "Gavurun Kalkanına Hayır!" diyeceğiz...


 Nizam ERDOĞMUŞ SP.ilçe bşk. yrd

Mudanya Belediyesi Basın Bültenine göre Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ’den 7 ve CCumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den 6 meclis üyesinin katılımı ile Mudanya Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Salı, 15 Mayıs 2012 12:21 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 08-10-2011 10:41
Güzel yazı da sormak lazım sn.erdoğmuşa siz kapınızın önünü süprüdünüzmü? yani mudanyada bu kadar fırıldak dönüyor aksaklık var yerel siyasetçi olarak yerel sorunları tam anlamıyla gündeme söyleminizle eyleminizle taşıdınız mı? genel başkanınızın yapması gerekenlere siz niye talip oluyorsunuz ? böyle yerel siyasetçi olunmaz yerel halka faydalı olunmaz siz mudanya gen tr yetkilisi bu gibi açıklamalara niye yer verirsiniz anlamak mümkün değil yoksa ulusal seslenişe mi geçmek istiyorsunuz biz sitenizi mudanya sorunlarını ve başarılarını öğrenmek için ziyaret ediyoruz.
 
 
0 #2 Ziyaretçi 08-10-2011 17:28
Sevgili Mesut kardeşim sende biliyorsun ki yerel gündemle alakalı olarak ta bizim kadar yazan yok.Ama ne yaparsın ki atı alan üsküdar'ı geçmiş.%1,5 oy almış bir partiyi değilde sanki ana muhalefet partisini eleştiriyorsun.Biraz insaf.Takdir edersin ki Ülkemizi ilgilendiren önemli konuları da kamuoyu ile paylaşmak bizim üzerimize düşen bir vazifedir.selam ve dua ile........
 
 
+7 #3 Ziyaretçi 12-10-2011 10:21
Aynı endişelerimi taşıdığımı belirtmek isterim.İki yüzlü politikalardan ve politikacılarda n tiksiniyorum.Allah Milletimizin yardımcısı olsun
 
 
+2 #4 Ziyaretçi 17-10-2011 10:52
Sn. Giritli Mesut , genel siyaseti takip etmeden yerel siyaset nekadar kuvvetli olabilir ? Mudanyada dönen fırıldaklardan bahsedilmesini söylemişsiniz haklısınız fakat bunlar ağacın dalındaki yapraktan ibaret merhum erbakanında dediği gibi ağacın kökü çürük biz eğer köke inersek ağacı komple kuratrabiliriz diye düşünüyorum ağarlık mutlaka yerel olaylara verilmeli fakat genel olaylarda kısmen bildirilmeli ben syn Erdoğmuşun paylaşımını başarlı buluyorum tebrikler. iyi çalışmalar.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU