Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi MAK Donanımda En Önde

MAK Donanımda En Önde

E-posta Yazdır PDF

MAK SEZONU VUKUATSIZ KAPATTIMudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MAK), yaptığı titiz çalışmalar ve eğitimlerin neticesinde biten yaz sezonunu can kaybı olmadan tamamladı.

Mudanya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MAK), Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e 2010–2011 görev raporunu sundu. Biten yaz sezonunda yaklaşık 40 olaya müdahale eden ve 20 Kişilik ekibiyle Mudanya’ya bağlı tüm mahalle ve köylerde görev yapan ekip, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik 17 Bot Komutanlığı, Bursa Sivil Savunma Arama Kurtarma Birim Komutanlığı ve vatandaşlardan gelen tüm çağrılara anında cevap vererek destek görevinde de bulunmaktadır.

Gemlik Körfezi’nde aktif olarak arama kurtarma hizmeti veren ekibin, tüm Mudanya sahillerinde ki olaylara hızlı bir şekilde müdahale ettiğini söyleyen MAK Ekibi Üyesi Aykut Şener, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e, ekibe sağladığı imkânlardan ötürü teşekkür etti. “Ekibimiz üyelerinin yaptığı çalışmalar ve ekibimizin eksikleri ile yakından ilgileniyorum” diye konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, “Yaz sezonunu can kaybı olmadan tamamlamak mutluluk verici. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

MAK, EĞİTİM VE DONANIMDA EN ÖNDE

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin, deniz ve kara arama kurtarma faaliyetlerine yönelik aldıkları eğitimler ve geliştirilmiş ekipman ile Marmara Bölgesinde ki ekipler arasında en önde olduğunu dile getiren Aktürk, “Yaşadığımız coğrafya Birinci derece deprem bölgesidir. Bu yönde kurulan Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birliği ekiplerinin güçlü olması şarttır. Umarım ekibimize çok fazla görev imkanı doğmaz” şeklinde temennide bulundu. 

Son Güncelleme ( Cuma, 07 Ekim 2011 15:12 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 Ziyaretçi 08-10-2011 10:29
sayın başkan bu gibi başarılar güzel ama çıkında bir mudanya sokaklarında tek başınıza dolaşın örneğin iskeleden başlayın ziraat bankası önünden xcafeye kadar yürüyün tabi kaldırımdan yürüyebilirsini z :) yani denizde başarılı oldunuz ama çoğu mudanyalının günlük hayatını sürdürdüğü sokaklarda yoksunuz. Yapmanız gerekeni yapın sayın Aktürk bir daha mı başkan olacaksınız bu yaştan sonra???? Hiç değilse ardınızdan rahmet okuyan bir kaç vatandaş olur (Allah geç'inden versin)
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU