Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Saim Sakin "Birileri Bunları Acilen Durdursun"

Saim Sakin "Birileri Bunları Acilen Durdursun"

E-posta Yazdır PDF

Saim SAKİNSaadet Partisi Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin basın açıklaması yaparak festival adı altında düzenlenen etkinliklerin israf'tan başka bir işe yaramadığını iddia etti.

Sakin açıklamasında "Belediyelerin görevleri içinde festival düzenlemek var mı ? Kanun gayet açık asli görevler bellidir. Su ve kanalizasyon, alt yapı yapmak, çöp, itfaiye, çevre temizliği, halk sağlığı, imar, ulaştırma, spor ve kültür tesisleri inşaası. Festivalin adı geçmediği halde maalesef bugün en öncelikle görev haline getirilmiştir." dedi.

 

Yapılan masraflarla gençlere iş sahası açılabileceğini söyleyen Sakin Ramazan ayında yapılan eğlencelerin ibadet ayının ruhuna yakışmadığını belirterek birilerinin acilen belediyelere dur demesi gerektiğini söyledi.

Basın açıklamasında Festival Çılgınlığının Durdurulması başlığını kullanan Saim Sakim "Üstelik yörenin tanıtımına, ticaretine ve turizmine katkı sağlamaktan uzaktan yakından alakası yok. Yapılan masraflar boşuna. Halkımızın kaynakları har vurup harman savrulmaktır. Verilen isimler, dikkat edilirse işin nasıl çığırından çıktığını göstermektedir. Belediyeler işi güçü bıraktı artık bu organizasyonları daha etkili yapabilmek için ünlü, star ve popçu peşinde. Neredeyse kırk gün kırk gece eğlenceleri düzenliyor." dedi.

Saim Sakin'in basın açıklamasının tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

Saadet Partisi Basın Açıklaması

                        FESTİVAL ÇILGINLIĞININ DURDURULMASI
 
Gerek ilimizde gerekse ilçemizde bir festival furyası gırla gitmektedir. Müthiş bir israf ipin ıcu iyice kaçmış durumda.Çoğu zaman ne işe yaradığını ne faydası olduğu belli olmayan aşırılık bütün şiddetiyle devam etmektedir. İşin garibi ne ekonomik ne kriz ne de kaos ortamı bu organizasyonu etkilememektedir.

Üstelik yörenin tanıtımına, ticaretine ve turizmine katkı sağlamaktan uzaktan yakından alakası yok. Yapılan masraflar boşuna. Halkımızın kaynakları har vurup harman savrulmaktır. Verilen isimler, dikkat edilirse işin nasıl çığırından çıktığını göstermektedir.

Belediyeler işi güçü bıraktı artık bu organizasyonları daha etkili yapabilmek için ünlü, star ve popçu peşinde. Neredeyse kırk gün kırk gece eğlenceleri düzenliyor. Yerden mantar biter gibi yapılan festivaller yetmiyormuş gibi Ramazan boyunca yapılan eğlencelerin çoğu ibadet ayının ruhuna yakışmamaktadır.

Festivallerle belediyelerin kendi reklamını yaparak halkımızın göz boyayıcı işlerle dikkatlerinin başka taraflara çekilmesi mi amaçlanmaktadır. Halbuki bu eğlencelere harcanan kaynaklarla bir çok gence ekmek kapısı olacak yeni istihdam alanları açmak işten bile değildir.

Bilindiği gibi seçim dönemlerinde şeffaf belediyecilik edebiyatları yaparak halkımızdan oy istenmektedir. Ancak bu tür harcamaların maliyet hesabı doğru yapılamadığı için açıklama yapacak bir yetkilinin bulunması mümkün olmamaktadır.

Belediyelerin görevleri içinde festival düzenlemek var mı ? Kanun gayet açık asli görevler bellidir. Su ve kanalizasyon, alt yapı yapmak,çöp, itfaiye, çevre temizliği, halk sağlığı, imar, ulaştırma,spor ve kültür tesisleri inşaası. Festivalin adı geçmediği halde maalesef bugün en öncelikle görev haline getirilmiştir.

Neticede, belediyelere bir an önce dur demek gerekiyor. Bunu kim nasıl yapacak bilemiyoruz ama acilen konunun kararlı bir şekilde hemen yapılması gerekmektedir.  
 
 
Saim SAKİN
Saadet Partisi İlçe Başkanı

Son Güncelleme ( Salı, 11 Ekim 2011 08:15 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 Ziyaretçi 11-10-2011 22:50
Adaletsiz Kalkınma partisinin Yaygın Kıyakçılığının son
örneğidir bu festival söyledikleriniz in hepsine katılıyorum
Altınada ıslak imzamı atıyorum Ampul kimler için yanıyor
kimleri aydınlatıyor Bunlar Milli Görüş gömleğini çıkarttı
Milli Söğüş gömleği giydi bu toprak onlarıda altına alacak
SEVGİ SAYGI BİRLİK DİRLİK İÇİNDE KALIN
 
 
0 #2 Ziyaretçi 12-10-2011 08:08
tutarlı siyaset yapmak lazım öncelikle vurgulayayım asla akp li olmadım ve 1 oyum bile akp ye gitmemiştir ama geçmiş yılları hatırlayalım balık hafızalı olmayalım Mudanya mütarekesi kutlanmıyor diye ilçe halkında bir eziklik ve yöneticilere tepki vardı eeee adamlar kutladılar yine olmadı bana göre bir Mudanyalı olarak az bile sahneye tarkan çıksın Ziynet Sali Yunanlı bir sanatçıyla düet yapsın sahneden barış mesajı verilsin ve Atatürk İsmet inönü ve silah arkadaşları ortak katılımla rahmetle anılsın bu kutlama uluslar arası hale gelsin yani mütarekeyi imzalayan ülkelerin sanatçıları barış için gelsinler sırf muhalefet olsun diye konuşmakla halkın gönlüne girilmiyor. hem siz biliyor musunuz Mudanya gençliğinin ne kadar kültür sanatı yeterince tüketebiliyor kaçı sinemaya konsere para verip gidebiliyor. keşke bunu akpliler yerine refahyol yapsaydı keşke bu açıklamayı yapan siyasi şahsiyetleri 11 Ekim sabahı Atatürk anıtı önünde şehitlerimize saygı duruşunda bulunurken görseydik. klasik olacak ama lafla peynir ekmek gemisi yüzmüyor adam gibi siyaset yapacağınız günde sonuna kadar yanınızdayım (söz veriyorum.)
 
 
0 #3 Ziyaretçi 12-10-2011 08:24
Aynen katılıyorum Ceydacığım altına ıslak imzamı atarım :)))))
 
 
+3 #4 Ziyaretçi 12-10-2011 09:25
Ceyda hanım dediğiniz gibi lafla peynir ekmek gemisi yüzmüyor Milletin klasik söylemlere karnı tok,artık gerçekleri duymak ve görmek istiyor.Yani söz değil icraat.şehitlerimiz bizden saygı duruşu değil,bırakmış oldukları misyona sahip çıkmamızı isterdi;Yanılıy ormuyum acaba.....
 
 
+1 #5 Ziyaretçi 12-10-2011 11:35
yaa arkadaş yapılmayan yapılması gereken pek çok iş varken o konularda muhalefet yapmayıp bu konuda konuşmak boş olsa gerek....kalkıpta enginarın sivribiberin festivali yapılıyorsa bu ülkede ve bu mütareke bir nimetse mudanyaya yapılsın barış festivali ...herşeyi eleştirmek belli süre sonra eleştirileni kahraman yapar
 
 
-1 #6 Ziyaretçi 12-10-2011 15:49
Alıntılandı Hasan:
Ceyda hanım dediğiniz gibi lafla peynir ekmek gemisi yüzmüyor Milletin klasik söylemlere karnı tok,artık gerçekleri duymak ve görmek istiyor.Yani söz değil icraat.şehitlerimiz bizden saygı duruşu değil,bırakmış oldukları misyona sahip çıkmamızı isterdi;Yanılıy ormuyum acaba.....

Şehide saygısı olmayan hangi misyona sahip çıkar tartışılır
 
 
0 #7 Ziyaretçi 13-10-2011 08:37
sayın saim sakin ;
mudanya da yapılan bu festival hem ulusal hem yerel platformda çok ses getirmiş olup,bölgenin tanıtımına katkıda bulunmuştur.ayrıca eskiden gelen bir gelenektir ramazan ayında yapılan orta oyunlar hacivat -karagöz kalkıpta davullu zurnalı çalan söylenen birşey ben şahsen göremedim gören varsa yazsın
çamur at yazın internette yayınlansın sadece gülüyorumm.ayrıca sizleri törenlerde de göremedik
 
 
+1 #8 Ziyaretçi 13-10-2011 10:31
Anlayışı kıt insana laf anlatmak zordur.Şehide saygısı olmayan diyor ZEYNEP hanım.Halbuki ben saygı duruşuyla saygının farklı şeyler olduğunu anlatmak istedim.Siz şehidin misyonunun ne olduğunu biliyormusunuz?Şehit kime derler bunu biliyormusun?
 
 
+1 #9 Ziyaretçi 13-10-2011 10:41
Burda eleştirilen festival den ziyade içeriktir.Mesela üreticilerin sıkıntılarını dillendiren var mı?3 yıl önce 1700 tl yapan üzüm şimdi 1400tl .Üstelik mazot almış başını gitmiş.Üzüme pazar lazım üzüm elde kalıyor.Bir kısım sözde sanatçıları paraya boğarak çağ atlayacağını uman ahmaklardan olmayalım.Bunlar neden konuşulmuyor neden yapılamıyor siz buna kafa yorun gerisi fasa fiso.
 
 
-1 #10 Ziyaretçi 14-10-2011 08:32
saim bey ;basın açıklamanız festival yönünde üzüm değil onu da başka bir açıklamayla belirtirsiniz .sağ gösterip sol vuruyorsunuz .amaç nasıl olsa gündemde kalmak ...
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU