Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Mütarekesi Festivalinin Finaline Ferhat Göçer Damga Vurdu.

Mudanya Mütarekesi Festivalinin Finaline Ferhat Göçer Damga Vurdu.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk Ferhat Göçer ve Belediye Başkanı Hasan AktürkMudanya Belediyesi’nin organize ettiği Mudanya Mütarekesi 3. Geleneksel Barış Festivali ünlü sanatçı Ferhat Göçer konseri ile sona erdi.

Yusuf Güney konseri ile açılışı yapılan Mudanya Belediyesi’nin organize ettiği, Mudanya Mütarekesi 3. Geleneksel Barış Festivali Ferhat Göçer konseri ile sona erdi. Mudanya Mütarekesi’nin tarihteki önemine vurgu yapmak adına düzenlenen festivalin son günü sahne alan ünlü sanatçı Ferhat Göçer, konsere katılanlara unutulmaz bir akşam yaşattı.

KONSER KAPALI PAZARYERİ’NDE YAPILDI

Mudanya Mütareke Meydanı’nda yapılması planlanan Ferhat Göçer konseri yağış nedeniyle Kapalı Pazaryeri’nde yapıldı. Konserinde kendi albümünden ve popüler şarkıları seslendiren Göçer, sahne performansıyla hayranlarını coşturdu. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Göçer, “Buraya gelirken yağış nedeniyle bir kuşkuyla gelmiştim. Ama görüyorum ki bu alanda dezavantajı avantaja dönüştürmüş ve muhteşem bir kalabalık oluşturmuşsunuz” dedi.

PROTOKOLE TEŞEKKÜR ETTİ

Konser sonunda Kaymakam Adem Öztürk, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Eroğlu’nu sahneye davet eden Göçer “Beni sizlerle buluşturan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e ve Kaymakam Adem Öztürk’e teşekkür ediyorum” diye konuştu. Mudanya Mütarekesinin 89. yılında düzenlenen Barış Festivalinde Göçeri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Öztürk, “Festivalin adına yaraşır şekilde tüm dünyaya barış getirmesini diliyorum. Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefte yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Aktürk, “Tarihimizdeki Mütareke zaferini festivaller ve çeşitli etkinlikler ile canlı tutarak, sizlerin bu etkinliklere katılımınızı hedefliyoruz. Sanatçımıza bu geceye katılarak festivalimize renk kattığı için teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

Sanatçıya plaket ve Mütareke ile ilgili hediyelerin yanı sıra Mudanya’yı simgeleyen Zeytin ve Zeytinyağı hediye edildi. Protokol sahneden inmeden Göçer’in isteğiyle 10. yıl marşı hep birlikte söylenerek büyük alkış ve tezahürat aldı. Konsere, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Kaymakam Refiki Mustafa Gün, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve eşi Meliha Aktürk, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Eroğlu, Mudanya Belediyesi Başkan Yardımcıları, Dr. Kartal Saldırış, Seçil Pınar İncecik, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanı Kadir Kahraman, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Erhan Özekin, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, hakimler, savcılar ve vatandaşlar katıldılar. 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 12 Ekim 2011 12:58 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU