Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Emir Ali Usta ' Kayıtdışı Esnaflar Denetleniyor Ceza Kesiliyor.'

Emir Ali Usta ' Kayıtdışı Esnaflar Denetleniyor Ceza Kesiliyor.'

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali UstaMudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta Mudanya'da ticari faaliyette bulunan esnafları uyararak eksikliklerin giderilmesini istedi. Usta "BESOB (Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği) tarafından işyeri Denetleme Komisyonu görevlendirilmiş olup 2 gün içinde 36 iş yeri hakkında kayıt dışı olduklarından zabıt düzenlenmiştir." dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emir Ali Usta'nın Açıklaması şöyle;

Hepimizin bildiği gibi Esnaf ve Sanatkârlarımıza zarar veren konuların başında kayıt dışı esnaflıktır. Bu nedenle üst kuruluşumuz BESOB (Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği) tarafından işyeri Denetleme Komisyonu görevlendirilmiş olup 2 gün içinde 36 iş yeri hakkında kayıt dışı olduklarından zabıt düzenlenmiştir.

Söz konusu zabıtların 7’si bayan kuaförlerine aittir. Bu nedenle esnaflığa yeni başlayan esnafımız mutlaka oda kaydı ve vergi kaydını yaptırıp belediye ruhsatını almalıdır. Aksi halde iş yeri denetleme ekiplerinin uygulayacağı para cezasının yanında meslekten uzaklaştırmaya kadar ağır cezaları uygulama yetkileri bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki az veya çok vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.


Mudanya ESNAF ODASI BAŞKANI
EMİR ALİ USTA 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 12 Ekim 2011 13:21 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 15-10-2011 00:40
çok merak ediyorum sayın oda başkanı neyin esnafıdır da kayıt dışılıktan söz eder. ne iş yapar vergi öder mi? bilen varsa lütfen söylesin. art niyetsiz merakımdan soruyorum
 
 
0 #2 Ziyaretçi 31-10-2011 21:53
jokey olmak için önce at mı olmak gerekir art niyetli zat-ı muhterem
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU