Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Petrol Ofisi Eski Tesisleri Sökülüyor ve Yıkılıyor.

Mudanya Petrol Ofisi Eski Tesisleri Sökülüyor ve Yıkılıyor.

E-posta Yazdır PDF

Petrol Ofisi Eski tesislerinin Yıkım ve söküm işlerini ÖZDENİZCİLİK in yaptığına dair afiş asıldı.Petrol Ofisi'nin Mudanya'da bulunan ve uzun yıllardır kullanılmayan çok kıymetli arazi üzerinde ki eski tesisinin yıkımı ve sökümüne başlandı.

1978 yılından beri Mudanya'nın en gözde arazisi üzerinde bulunan tesisin yıkımının ÖZDENİZCİLİK Firması tarafından gerçekleştirildiği bir afişle belirtildi. Tesisin içinde bulunan lojmanların yıkımı büyük bir süratle devam ediyor.

Mudanya’da 4 yıl önce faaliyetini sonlandıran Petrol Ofisi Dolum Tesisleri, yeni şirket yapılanması ardından iki ayrı parseldeki toplam 26 bin metrekarelik gayrimenkulünü geçtiğimiz aylarda satışa çıkarılmıştı.

Arazi'nin hangi amaçla kullanılacağı ise merak konusu.

Petrol Ofisi Eski tesislerinin Yıkım ve söküm işlerini ÖZDENİZCİLİK in yaptığına dair afiş asıldı.Doğan Holding’in özelleştirme İdaresi'nden satın aldığı, Petrol Ofisi’ndeki yüzde 54,17’lik hisselerinin tamamını şirketteki ortağı Avusturyalı petrol devi OMV’ye satması ardından, aralarında Mudanya’nın da olduğu 5 ildeki 17 gayrimenkul satışa çıkarılmış, gayrimenkulün satışı halinde, üzerinde konuşlanmış olan tesisten arındırılıp,  tankların kaldırılması sonrasında ihaleyi alana yer teslimi yapılacağı, gayrimenkulü satınalan özel veya tüzel kişinin söz konusu alan üzerinde aynı işi yapmasının mümkün olmayacağı açıklanmıştı.

Mudanya’da 1968 yılından 2000 yılına kadar kamu kuruluşu olarak hizmet veren Petrol Ofisi Dolum Tesisleri, özelleşme ardından sürdürdüğü faaliyetlerini 2005 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)’na gönderdiği yazı ile durdurmuştu.

 

Petrol Ofisi Eski tesislerinin Yıkım ve söküm işlerini ÖZDENİZCİLİK in yaptığına dair afiş asıldı.İşletme verimliliğini arttırmak amacıyla Mudanya Terminali’nde yürütülen operasyonların Derince Terminali’nden yürütülmesine karar verilmişti.

Mudanya Belediye Meclisi'ni Geren Arazi

2007 yılında plan değişikliği istemiyle Bursa ve Mudanya’daki yerel meclisin gündemini meşgul eden şirketin talebi, dönemin Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Akp üyelerin oylarıyla 26 ile 5 binlik nazım imar planlarında ticaret ve turizm alanı ile akaryakıt istasyonu olarak gösterilmesi kabul edilmişti.

TIKLA ARŞİVİ İNCELE

Söz konusu alan 1/1000’lik planda da aynı şekilde gösterilmek istenince; dönemin ANAP'lı Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar başkanlığındaki Mudanya Belediye Meclisi’nden ise Anavatan’lı 6 üyenin kabul oyuna karşılık, Akp ve CHP’nin 9 ret oyu ile oyçokluğuyla reddetmişti. Petrol Ofisi’nin depolama lisansı ise, 31.12.2007 tarihinde Petrol Piyasası tarafından iptal edilmişti. 

Arşiv Haberi Tıkla Oku

Kapatılan Petrol Ofisi Dolum Tesisi Arazisi İçin Ortak Basın Açıklaması

Son Güncelleme ( Pazartesi, 17 Ekim 2011 13:48 )  

Yorumlar  

 
+7 #1 Ziyaretçi 18-10-2011 06:50
Sahilde kalan tüm işletmeler yıkılmalı ve Organize Sanayi Bölgelerine yönlendirilmedi r. Açılacak boşluk ise başkalarına peşkeş çekilmeden Mudanya Halkı için alan yaratılmalı ve Mudanya halkı için eksik olan buyuk çaplı bir sahil yeşil parkı olarak açılmalıdır. Aynı şekilde kamyon taşıyan gemilerde Sanayi Limanı olan Gemlik'e yönlendirilmeli dir. Vizyon bu olmalıdır. Vizyon , " Mudanya turizm ilçesi olacak " olmalıdır. Belediye , Mudanya' ya "hakkını" verecekki , Mudanya'da Belediyeye "hakkını" verecek.
 
 
0 #2 Ziyaretçi 19-10-2011 12:11
Evet,yine başlandı..gündem oraya doğru yavaş yavaş gelecek..bu haberi okuduktan sonra görüştüğüm Mudanya CHP ilçe başkanının bu konuyu büyükşehir belediyesinde görüştüğünü de biliyorum.şu an için sadece söküm işlemi olduğu yönünde bilgi var ancak ben geçmiştende gördüğüm kadarı ile bu işler böyle başlar..sn. ilçe başkanından ricam bu konuyu yakından takip etmeleri ve sahıl düzenleme adı altında yapılacakları takip etmeleridir.
ayrıca İDO nun yerel gazetelere de yansıyan planlarıı görmemezlıkten gelmeyelım.yakından takip gerek.o konudada görüşüldüğünü ve buna buyukşehirinde sıcak bakmadığını duyuyoruz ama yine de dikkatli olup kamuoyunu bılgılendırmelı yız.Çünkü bu işler yapılırken malesef kamuoyu kandırılmakta ve fikri kulak arkası edilmektedir.Nasıl o iskele oraya yapılırken Guzelyalı ve Mudanya halkı yanıltıldıysa(k i oradan güzelyalı halkı gelir düzeyini arttıracak,mağd ur edilmeyecekti...) bu seferde aynı şey olmayacağını kım garanti edecek acaba....
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU