Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Yeni Bina

Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Yeni Bina

E-posta Yazdır PDF

Güzelsanatlar Fakültesine yeni yer bakıldı..Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve yardımcıları, Prof. Dr. Saim Kılavuz, Prof. Dr. İrfan Karagöz, Prof. Dr. Müfit Parlak, Mudanya Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk ve Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Siteler Mahallesi Kanarya Caddesi ile Bursa-Mudanya Yolu arasında bulunan belediyeye ait arsanın üniversiteye tahsisi ile alakalı incelemelerde bulundu.

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne tahsis edilmesi planlanan Siteler Mahallesi Bursa- Mudanya Yolu ile Kanarya Caddesi arasında bulunan belediyeye ait arsayı, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve yardımcıları, Prof. Dr. Saim Kılavuz, Prof. Dr. İrfan Karagöz, Prof. Dr. Müfit Parlak, Mudanya Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Yusuf Oğuzoğlu, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk ve Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk yerinde inceledi. Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek’in uygun gördüğü arsaya sponsorlar yardımı ile yeni Güzel Sanatlar Fakültesi’nin inşa edileceğini dile getiren Aktürk, “Tahsis aşamasında olan mevzu bahis arsanın resmi işlemleri başlatılmış olup fakültemize uygun yeni bir eğitim alanı oluşturacağız” bilgisini verdi.

Güzelsanatlar Fakültesine yeni yeri için düşünülen arazi burası

KENT MEYDANI VE HÜKÜMET KONAĞI İÇİN START VERİLDİ

Toplam 2 Bin 533 Metrekare olan arsaya 900 Metrekare ek yapılarak yaklaşık 3 Bin 500 Metrekare alanında ki arsanın Üniversiteye tahsis edileceğini sözlerine ekleyen Aktürk, “Mudanya Belediyesi Tekel Parkı’nın bulunduğu alan ile Hükümet Konağı, Kent Meydanı Projeleri ve belediye binası olarak projelendirilen toplam 25 Bin Metrekare büyüklüğündeki projemiz yeni üniversite binasının yapımı ile birlikte hayata geçirilecektir” dedi.

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 19 Ekim 2011 16:13 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU