Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Terörü Bir Kez Daha Lanetledi.

Mudanya Terörü Bir Kez Daha Lanetledi.

E-posta Yazdır PDF

Terörü lanetleyen Mudanyalılar genci yaşlısı tek yürek halinde yürüdülerBölücü Terör Örgütü PKK’nın, Türkiye-Irak sınırında ki Hakkari’nin Çukurca ilçesine düzenlediği saldırı sonucu 26 Mehmetçiğin şehit düşürülmesinin ardından tüm yurtta yükselen teröre lanet sesleri Mudanya’dan da duyuruldu.

Mudanya Mütareke Meydanı’nda başlayan, Mudanya Kent Konseyi’nin organize ettiği, Teröre Lanet Yürüyüşü’ne yaklaşık 2 Bin Mudanyalı katıldı. Bir vatandaş kalabalıktan dolayı fenalaşarak baygınlık geçirdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mütareke Meydanı’ndan hareket eden Mudanyalılar, İsmet İnönü Bulvarı’nı takiben Tahmil Tahliye İskelesi Atatürk Anıtı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve çok sayıda Mudanyalının katıldığı yürüyüşte terör örgütüne öfke yağdı. İmralı İrtibat Büro Amirliği önünde durarak slogan atan Mudanyalılar, Atatürk Anıtı önünde toplandı. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan önemli günlerden biri olduğunu söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, “Bu vatanı bölmeye kasteden her güruh karşılığını Türk Ordusundan bulacaktır. Tüm milletimizin başı sağ olsun” dedi. Mudanya'da ki minibüsler ve araçlar Türk Bayrağı takarak kornalarını çaldılar ve terörü lanetlediler.

YAZAKİ ÇALIŞANLARINDAN TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Yazaki Mudanya Fabrikası çalışanlarıda Mütareke Meydanında yapılan tepki mitingi ile aynı zamanda İskele Mevki Cumhuriyet Meydanında toplandı. Ellerinde Türk Bayraklarıyla teröre tepki sloganları atarak fabrikaya kadar yürüyen çalışanlar fabrikalarına giriş yaparak işbaşı yaptı.

Cemil Çetin'in Yarıda Kesilen Konuşması ve Sonrası

Cemil Çetin in Mütareke Meydanı nda ki konuşma anı

Cemil Çetin e Necati Şimşek in müdahale ettiği an

Cemil Çetin e Necati Şimşek in müdahale ettiği an

 

 

 

 

 

Cemil Çetin e Necati Şimşek in müdahale ettiği anPKK Terörü kaynaklı şehit haberleri üzerine 13 Aralık 2009 ve 16 Temmuz 2011 günleri  miting düzenleyen ve keskin konuşmaları ile Mudanya Kamuoyu'nca tanınan Cemil Çetin Mütareke meydanında toplananlara hitap ederken konuşmasına Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı  " Bir dakika programı siz mi yaptınız biz mi yaptık. Sizin yaptığınız saygısızlıktır" denilerek müdahale edildi.

Bunun üzerine Cemil Çetin konuşmasını yarıda kesti.

Cemil Çetin'in Konuşmasının yarıda kesilme anı tıkla dinle

Mudanye Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Soyer Kazancı Şükrü Çavuş Anıtı Önünde Konuşmasını YaparkenDaha sonra rıhtımdan terör aleyhine sloganlar atarak yüründü ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Soyer Kazancı Şükrü Çavuş Anıtı önünde halka hitap etti. Kazancı konuşmasında "Bu topraklar üzerinde yaşayanlar, etnik kökeni ne olursa olsun, inançları ne olursa olsun, kardeşçe birlikte yaşamak istemektedirler. Bizlerin bu kardeşlik yaşamımıza terör estirerek, engel olmak isteyenler, haindirler, emperyalistlerin uşaklığını yapmaktadırlar. Terör insanlık dışı bir eylemdir. 

Artık şehit vermek istemiyoruz. Artık anaların, babaların yürekleri yansın istemiyoruz. Bizler inançlarımız ve etnik yapımız ne olursa olsun bu vatan topraklarında birlikte kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bir kez daha teröre lanet olsun. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz." dedi. Konuşmasını Mehmet Akif Ersoy'un dizeleriyle devam eden Kazancı şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek "Milletimizin Başı sağ olsun şehitlerimizin ruhları şad olsun" dedi.

Soyer Kazancı'nın Konuşması Tıkla Dinle

 

 Cemil Çetin ile Tele Söyleşi

Miting sonrasında telefonla ulaştığımız Cemil Çetin Mütareke Meydanında yaşananlarla ilgili olarak kimseye kırgın olmadığını, daha önceki mitinglerdede siyasi kimlik taşımadığını ve bu gibi ulusal hassasiyet içeren konulardada kimseye siyasi kimlik taşımasını tavsiye etmediğini vurguladı. Çetin "Bu bir siyasi kimlik meselesi değil, vatan sevgisi meselesidir, vatanına sahip çıkma meselesidir. Her şey'den önce insanları bu duyarlılığa davet ediyorum. Bu yüzden çok da kızgın değilim. Onlara insanları böyle bir organizasyonla duyarlılığa davet ettikleri için teşekkür etmek istiyorum.

Ama benim oradaki amacım daha öncede bu tip organizasyonların içinde bulundum. Bizzat da yaptığım organizasyonlarda da amacım belli dir. Bu vatana sahip çıkmaya biraz dikkat çekmek mânasında dır tamamı. Yoksa bu olay insanlar arasında ikilem yaratmak bölmek parçalamak maksadıyla yapılmış olan herhangi bir eylem değildir. Bunlar bu vatanın bütünlüğünü teşkil eden, vatanın bütünlüğüne duyarlı olan vatandaşların tepki koyması dır.

Mudanya Halkına Minnettarım

Şimdi böyle bir durumda o konuşmanın siyasi bir içerik yüklenerek kesilmek istenmesini hâkikaten kendi adıma üzüldüm. Tabi bu izinli bir konuşmada değildir onu'da söyleyeyim. Sadece oradaki siyasi şubeye notları verilmiş ve organizasyonu düzenleyenlerden izin isteyerek konuşacağımı söyledim. Gelişme böyle tabi oradaki artık tüm polis arkadaşların gösterdiği duyarlılığa, tüm oradaki Mudanya halkının göstermiş olduğu duyarlılığa ben kendi adıma ve ülkem adıma minnettarım. Tabi bu benim kendi organizasyonumda değil, hepimizin birbirimize minnettar olmamız gereken bir organizasyon. Her zamanda böyle görülmeli Mudanya.

Mudanya mütareke'nin imza atıldığı, tüm dünyaya diz çöktürülmüş bir bölge, dolayısıyla benim konuşmamda bu bağlamdaydı. Benim konuşmama siyasi bir kimlik yüklenmesine üzüldüm. Siyasi bir konuşma değildi. Sadece bunu söylemek istiyorum. Arzu ecerseniz konuşmanın tam metnini sizede okuyabilirim yani. Biriz hep birlikteyiz. Kimseye kırgınlık yok herkes bunu bu şekilde bilsin" dedi.

Cemil Çetin tele söyleşimizi dikkat çekici konuşmasının tam metnini okuyarak bitirdi.  TIKLA TELE ŞÖYLEŞİYİ DİNLE

 

Terörü lanetleyen Mudanyalılar genci yaşlısı tek yürek halinde yürüdüler

Atatürk Anıtı Önüne kadar yürüyen Mudanyalılar terörü lanetlediler

Atatürk Anıtı önünde bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü. Mitinge 2 bin kişi katıldı

Son Güncelleme ( Cumartesi, 22 Ekim 2011 11:38 )  

Yorumlar  

 
+4 #1 Ziyaretçi 22-10-2011 12:52
ZULÜM KARŞISINDA SESSİZ KALMAK O ZULÜME ORTAK OLMAKTIR MİLLİ EGEMENLİK MİLLETİN NAMUSU ŞEREFİ
DİR HAYSİYETİDİR
ALLAH DÜŞMANIN BİLE ŞEREFLİSİNİ VERSİN
 
 
0 #2 Ziyaretçi 24-10-2011 12:38
bu mitingte en buyuk yalışlık organızasyonda yapılmıştır.organıze olunmadan,bazı ilkeler oluşturulmadan doğru bir plan program yapılmadan gerçekleştirilm esi bu organızasyonun eksıklıklerle dolu olmasını sağlamıştır.
Tepki ve birliktelik ıyıydı ama daha iyi olabılırdı.katılım sağlayan gençler gençliklerinin verdiği heyecenla sanki Tribündeymiş gibi tepki koyarak abarttılar...öyle küfür ederek tepki koymak sadece rahatlatır o an...orada bırlıkte olmak tepkılerin en görkemlisi zaten....bu duyarlılığı sadece 24 şehıt verıldığınde değil her zaman vermeliyiz...her gun şehıt verılıyor bu ülkede...yanlışa karşı tepki koymak bizlerin görevi olmalı...
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU