Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Çilingiroğlu İlköğretim Okulu'nda Ders Zili Bugün Çaldı.

Mudanya Çilingiroğlu İlköğretim Okulu'nda Ders Zili Bugün Çaldı.

E-posta Yazdır PDF

İkbal Betül  Ali İhsan ÇİLİNGİROĞLU İlköğretim Okulu kapılarını öğrencilere açtı..Mudanya’nın en büyük ilköğretim okulu unvanına sahip olan 24 derslikli İkbal-Betül-Ali İhsan Çilingiroğlu İlköğretim Okulu, bir kurucu müdür, 22 görevli öğretmen ve 450 öğrenciyle eğitim öğretime başladı. Bir ay gecikmeli açılan okulda, öğrenciler, mevcut okullardan transfer edildi.

Mudanya’da merhum Ali İhsan Çilingiroğlu'nun "okul yapılması" şartıyla 1998 yılında bağışladığı 12 dairenin satışından elde edilecek gelirle Halitpaşa Mahallesi’nde inşa edilen İkbal-Betül-Ali İhsan Çilingiroğlu İlköğretim Okulu, kapılarını bir ay gecikmeli olarak açtı.

Eksikliklerine rağmen 22 görevli öğretmen ve 450 öğrenci ile eğitim öğretime başlayan 24 derslikli okulun 18 dersliği doldu. Ağırlıklı olarak Şükrü Çavuş-Sait Eroğlu öğrencilerinin nakledildiği yeni okulda, 12 Eylül ve Mütareke İlköğretim Okulları’ndan da belirli sayıdaki öğrenciler ders başı yaptı. Okulun kurucu müdürlüğüne Hatice İsmail Hakkı Kayan İlköğretim Okulu Fen ve Teknolojileri sınıfı öğretmeni Mustafa Sezgin görevlendirildi. Okul Müdür Mustafa Sezgin, iki ana sınıfının oluşturulacağı okulda bir şubenin tamamlandığını, diğer şubenin açılması için kayıtları almaya devam ettiklerini belirtirken, bünyelerinde engelli öğrenciler içinde 6 kişilik ‘Engelli Sınıfı’ açılması yönünde çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.

Bu arada birçok eksiği olan yeni okulda, idarecilerin öncelikli olarak ısınma problemini çözeceği öğrenilirken, okul içerisinde yer alan laboratuarların teknolojik ve elektronik malzemelerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kısa sürede karşılanacağını bildirildi. Geçtiğimiz Şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı’nın tip projesi kapsamında 3 bin 309 metrekarelik alan üzerine temeli atılan 24 derslikli olarak okulun inşası 1 milyon 250 bin liraya mal oldu.

Tarık ARSLAN/MUDANYA

İkbal Betül  Ali İhsan ÇİLİNGİROĞLU İlköğretim Okulu kapılarını öğrencilere açtı..İkbal Betül  Ali İhsan ÇİLİNGİROĞLU İlköğretim Okulu kapılarını öğrencilere açtı..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 25 Ekim 2011 15:17 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU