Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mürsel Köyünde Yarım Kalan Okul Hayırseverleri Bekliyor.

Mürsel Köyünde Yarım Kalan Okul Hayırseverleri Bekliyor.

E-posta Yazdır PDF

Muhtar Hüseyin Çakır Yardımseverlerin İlgisini BekliyorMudanya’nın Mürsel Köyü, ilçe sınırları içerisinde 2009 Aralık ayında bir ilki gerçekleştirip köylü vatandaşlar, hayırseverler ve köy civarındaki sitelerin destekleriyle temeli atılan Meslek Sağlık Lisesi bitirilmeyi bekliyor. 

Lisenin bu güne kadar 3+1 katları tamamlanarak çatısı kapatılan binanın sıva ve iç donanımımın tamamlanması için 400 Bin Liraya ihtiyaç olduğunu belirten çakır, hayırseverlerin yardımlarını talep ediyor. Çakır “binamızın bitiminde son aşamaya geldik, lakin şu an parasızlık nedeniyle bunu gerçekleştiremiyoruz.

Binamız için gerekli malzememiz hazır, sadece işçilik için gerekli yardımların yapılması ile Ocak ayında Lisemizi teslim edebileceğim. Bu konuda bize destek çıkacak olanlar sağlık ordumuza yeni neferlerin katılmasını sağlamış olacaklardır. Bu konuda yapılacak her türlü desteği bekliyoruz” dedi.  3200 m2 alanın 800 m2’sine zemin artı 2 kat, 18 derslikli, çok amaçlı salon, öğretmen odaları, sınıf atölyeleri yapılacak olan okul 500 öğrenciye eğitim verecek, gerekli desteklerin zamanında yapılması halinde okul önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

Okulun yapım aşamasında hava şartlarında yaşanan olumsuzluklar ve maddi yetersizlik nedeniyle okulun açılış tarihinin 2011- 2012 ders yılına hayırseverlerin katkılarıyla yetişebileceğini belirten Muhtar Hüseyin Çakır, “En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırımın yolu eğitimden geçer. Bu anlayışla yola çıktık, köy halkı ve hayırseverlerin destekleriyle bugün lisemizin temelini attık ve eğitime gönül veren herkes adına bu mutluluğu yaşamamıza katkı sağlayanlara gönülden teşekkür ediyorum. Okulumuz bittiğinde 3 branştan oluşacak bir okul olacak, bunlar Sağlık Meslek Lisesi, Sağlık Teknisyeni ve diğer branş ihtiyacımıza göre karar verilecek. Son aşamada okulumuzun bitmesi için hayırsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.
       

 Tarık ARSLAN/MUDANYA 

Son Güncelleme ( Salı, 25 Ekim 2011 15:34 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 27-10-2011 17:50
Düşünenleri ve Emek verenleri alkışlıyorum. Milli Eğitim veya Sağlık Bakanlıklarında n ödenek talebi yapıldı mı ? Veya valilik veya belediye destek oldu mu ? Tamamlanma aşamasına gelmiş bir okulu finanse edebilirler pekala.
 
 
0 #2 Ziyaretçi 01-01-2012 20:35
Bu öğrencilerin teorik ders kadar uygulama alanlar yani hastaneler de önemli Acaba bu okul düsünülürken Sağlık müdürlüğünden hastane kapasitesi soruldumu Eskiden Sağlık meslek liseleri hastanenin yanına yapılrdı Sebebi uygulama çok önemli olduğu için Ne diyelim Devlet büyüklerimiz doğru düşünmüşlerdir umarım.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU