Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Belediyesi'nden Van'a Yardım Eli Uzandı

Mudanya Belediyesi'nden Van'a Yardım Eli Uzandı

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Belediyesi Van depreminin ardından depremzedelere yardım kamyonları gönderdiVan’da yaşanan 7,2 büyüklüğündeki deprem sonrası afet bölgesine yardım elini uzatmak isteyen Mudanya Belediyesi depremzedelere battaniye, giyecek ve yiyecek ihtiyacını karşılamak üzere harekete geçti.   

YARDIM İÇİN ''SEVGİ MARKET''  DEVREDE 

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, bir kamyon yardım malzemesini belediye binası önünden Van’a uğurladı. Aktürk, ikinci kamyonu vatandaşların desteğiyle hazırlayarak Van'daki depremzedelere ulaştıracaklarını belirtti. Aktürk, Mudanyalıların bundan sonra yapacakları yardımları İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısındaki SEVGİ MARKET’e yapmasını istedi.

Başkan Aktürk, "Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı kurtulan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze olsun sarabilmek için Mudanya Belediyesi olarak gereken hazırlıkların içerisindeyiz. Yardım kampanyamıza katılan vatandaşlarımızın ve firmaların isimlerini internet sayfamızdan yayınlayarak teşekkür edeceğiz." Diyen Aktürk, “Vatandaşlar tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere Sevgi Market’e getirilen soba, giysi, ayakkabı, battaniye, çocuk bezi, kadın bağı, 11 ton zeytin, 3 ton makarna ve dayanıklı gıda maddelerini göndermenin mutluluğu içerisindeyiz. Bağışları yapan firmalara ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz, ikinci kamyonu da gene hayırseverlerimiz ve vatandaşlarımızın desteğiyle en kısa sürede felaket bölgesine göndermeyi hedefliyoruz” dedi. Yardım kamyonuna Aktürk’ün yanı sıra Başkan Yardımcıları Dr. Kartal Saldırış, Seçil Pınar İncecik, AKP İlçe Başkanı Kadir Kahraman, AKP'li ve CHP’li meclis üyeleri katıldılar.

Tarık ARSLAN/ 

Son Güncelleme ( Salı, 25 Ekim 2011 15:47 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU