Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Nizam Erdoğmuş "Başbakan Terörün Gereğini Yapmıyor" dedi.

Nizam Erdoğmuş "Başbakan Terörün Gereğini Yapmıyor" dedi.

E-posta Yazdır PDF

Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Nizam Erdoğmuş.Saadet Partisi (SP) Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Nizam Erdoğmuş yazılı basın açıklaması yaparak 7.2'lik Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar ve geride kalanlara başsağlığı diledi.

Açıklamasında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarının teröre karşı gerekli adımları atmadığını iddia eden Erdoğmuş İktidarına çağrıda bulunarak "Sınır ötesi harekatlarda  Ordumuza siyasi hedef göstereceksiniz. Bugüne kadar yapılan sınır dışı operasyonlarda siyasi hedef konulamadığı içindir ki; Halkın öfkesini dindirmek adına Kuzey Irak’ın  5-6 km içine girip bombalayıp çıkmaktan başka bir şey yapılamadı. Artık terör can çekişiyor, bıçak kemiğe dayandı türünden kınayıcı açıklamalar Milletimizi tatmin etmiyor." dedi.

SP İlçe Başkanı Nizam Erdoğmuş'un basın açıklamasının tam metni aşağıdadır.

Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Öncelikle Mudanya'mız da teröre lanet yürüyüşü düzenleyen Mudanya kent konseyini ve yürüyüşe katılan tüm hemşehrilerimizi tebrik ediyoruz. Sözlerimize başlarken Van da meydana gelen 7.2 lik deprem hepimizi yürekten üzmüştür. Ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz. Başbakan'ın Van ziyaretini Türk Kürt kardeşliği açısından olumlu buluyoruz. Bu depremle birlikte 3-5 yaşındaki binaların yıkılması Hükümetin depremlerden gerekli dersi çıkarmadığının ve yapı denetimleri gereği gibi çalıştırılmadığının bir kanıtı olarak karşımıza çıkmış bulunmaktadır.

Sayın Başbakan her arap ülkelerini ziyarette İsrail’e bağırması gibi her şehit haberinin geldiğinde hükümeti eleştiren açıklamalara  da esip gürlemeye devam ediyor. Yok, sayın Başbakan o kadar uzun boylu değil. Şimdi senin susup dinleme ve gereğini yapma zamanın. Neyi nasıl yapacağınızı çok iyi biliyorsunuz. Son bir hafta içinde 40 a yakın şehit bir o kadar da  yaralı varken sen susacaksın dinleyeceksin ve gereğini yapacaksın.

Bunun gereği diğer hükümetlerden farklı olarak, bugüne kadar hiçbir hükümetin yapmadığı sizinde 2002 den bugüne yapmadığınız sınır ötesi harekatlarda  Ordumuza siyasi hedef göstereceksiniz. Bugüne kadar yapılan sınır dışı operasyonlarda siyasi hedef konulamadığı içindir ki; Halkın öfkesini dindirmek adına Kuzey Irak’ın  5-6 km içine girip bombalayıp çıkmaktan başka bir şey yapılamadı. Artık terör can çekişiyor, bıçak kemiğe dayandı türünden kınayıcı açıklamalar Milletimizi tatmin etmiyor.

Siyasi hedef koyduğunuz takdirde Başarı kaçınılmazdır. Yeter ki siz kararlı olun. Batı AB(D), İsrail ne der endişesinde olmayın. Bu Millet size %50 ile iktidar yaptığına göre Milletin desteği de arkanızda ve mazeretiniz yok.

Siyasi hedefin manası Kuzey Irak’ta ki kampları ve burada barınan teröristlerin tamamının kaçtıkları yere kadar gidilerek İMHA edilmesidir. Bir başka deyişle Barzani’ye kaçtılarsa Barzani bunları sahipleniyor demektir, ABD güçlerine kaçmışlarsa onlar sahipleniyor demektir.Bunun SAVAŞ SEBEBİ  olduğunu ve savaşı göze alamadığımız sürece Bizler terörü kınayıcı yürüyüşler yapmaya, İŞBİRLİKÇİ Hükümetler de Milletimizin gözünü boyayarak Milli Ordumuzu git-gel Konya altı saat misali sınır dışı operasyonlara devam edecek. Tankları yürütecek havadan bomba yağdıracak lakin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bir netice alamayacaktır. PKK’nın siyasi, iktisadi ve hücresel bağları koparılmadığı sürece bu ateş hepimizi yakmaya devam edecektir.

Başbakan'ın stratejik ortağımız müttefiğimiz dostumuz dediği ABD yi ve İsrail'i yeniden gözden geçirme vakti gelmiştir.

Çözümsüzlük çözüm değildir. Babalar gibi satarım, %25 varan zamlara güncelleme diyerek halkıyla alay edenler  ve eleştiriler karşısında her türlü tehdidi savuran hükümet devlet idare edemez.

Gün birlik beraberlik zamanıdır. Ateş düştüğü yeri yakıyor hepimizin başı sağolsun.

 
Nizam ERDOĞMUŞ

Sp İlçe Bşk. yrd.

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 26 Ekim 2011 12:10 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU