Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Kemal Demirel Gemlik Körfezi Depremi Yaklaşıyor. Tedbir Alan Yok!

Kemal Demirel Gemlik Körfezi Depremi Yaklaşıyor. Tedbir Alan Yok!

E-posta Yazdır PDF

Kemal Demirel Deprem Tehlikesi Gemlik Körfezinde Çok Büyük Tedbir Alınmıyor dedi..Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel Mudanya İlçe Örgütünü ziyaret ederek milletvekilliği döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) verdiği önergelerinin takibinde olduğunu, sonuçlanıncaya kadar takibe devam edeceğini söyledi.

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı'nda partilileri ziyaret ederek, İlçe Başkanı Erhan Özekin’den bilgiler alan  Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel,  deprem ve Gemlik Körfezi depremselliği önergeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Tıkla Kemal Demirel'i Dinle  Editörün Notu: Önemle Dinlemenizi Tavsiye Ederim.


Demirel, Milletvekilliğinin sona ermesiyle birlikte çalışmalarının asla sonlanmadığını, aksine Millet Vekiliymiş gibi verdiği önergelerinin takibinde olup gerçekleşmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı. Milletvekilliği sırasında TBMM'ye verdiği önergelerle halkın dikkatini çeken Demirel en son yaşanan Van depremine değinerek, açıklamalarda bulundu.

Demirel, “Maalesef biz acıları yaşadığımız zaman tekrar o konuları gündeme getiriyoruz. Hâlbuki o konularda gerekli önlemleri alıp, çalışmalarımızı yapabilseydik belki acılarımız bu kadar büyük olmayabilirdi. CHP Milletvekili olarak geçen dönem depremle ilgili araştırma önergesi vermiştim. Bu önergenin sonucu TBMM’nde deprem araştırma komisyonu kurulmuştu. Bizde bu komisyonda görev aldık, toplantılar sonucunda bir kitapçık hazırladık ve meclise sunduk. Fakat ciddi olarak hazırlanan bu komisyon çalışmalarının yerine getirilip, getirilmemesi çok önemli. Maalesef komisyon raporlarımız kitapçıkta kalarak gerçekleştirilmedi. Taki başımıza bir felaket gelince hatırlanıyor. Bu sebeple sorunların çözülmesi noktasında ne kadar mesafe kat ettiğimiz, yani kat etmediğimiz ortaya çıkıyor” dedi.

Türkiye'nin deprem bölgesi olduğunu ve Ülkemizin Deprem Bakanlığı'na ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Demirel Gemlik Körfezi Depreminin bilim adamlarının tespitine göre giderek yaklaştığının bilindiğini söyledi. Binaların deprem dayanımı envanterlerinin çıkarılması ve her kamu binasına bir tabela asılarak binaların durumu hakkında bilgi verilmesi gerektiğini söyleyen Kemal Demirel yaklaşan depreme karşı yapılan çalışmalara rağmen harekete geçilmediğini söyledi.

 İlçe Başkanı Erhan Özekin'de yerel yöneticilerin bu konuda kendileri tarafından yapılan açıklamalarla sürekli uyarıldığını vurgulayarak Kemal Demirel'e yaptığı çalışmalardan ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Kemal Demirel'in Deprem İle İlgili Önceki Açıklamaları:

Kemal Demirel "Mudanya ve Gemlik Büyük Deprem Riski Altında"  Perşembe, 08 Nisan 2010

Demirel "DEPREM Geliyor.Deprem Vergileri IMF Taksidi Oluyor" Dedi.  Pazartesi, 22 Mart 2010

Kemal Demirel TBMM'de Deprem Araştırma Önergesi Verdi.   Perşembe, 14 Ocak 2010

 

Son Güncelleme ( Cuma, 28 Ekim 2011 14:46 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU