Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Cumhuriyetimiz 88 Yaşında Futbol Turnuvası Sonuçlandı.

Cumhuriyetimiz 88 Yaşında Futbol Turnuvası Sonuçlandı.

E-posta Yazdır PDF

Turnuva Sonrası Başarılı Futbolcular Kumyaka Köyü Muhtarı Ramiz Batmaz İleCumhuriyet’in 88 kuruluş yıldönümü nedeniyle Kumyaka da ilk kez düzenlenen turnuva da 1993 doğumlularla 1930 doğumlular arasında eski ve yeni sporcuları bir araya getiren turnuva sonuçlandı.

Cumhuriyet’in 88 kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen turnuva 1 Ekim tarihinde start almıştı. Oldukça hareketli geçen karşılaşmaların yaşandığı turnuvanın bundan sonra ki yıllarda da geleneksel olarak sürdürüleceği belirtildi. Kumyakaspor kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriyet’in 88 yıl kutlaması kapsamında ki turnuva ile ilgili olarak Kumyakaspor başkanı Korkut Bilginer,” Türkiye Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 88 yılı nedeniyle Bursa 1. Amatör kümede top koşturan Kumyakaspor olarak bu yıl değişik bir etkinlik düzenlemeyi düşündük. Kumyakaspor da 1947 yılında futbol oynayan Türk Sanat Müziği TRT İzmir radyosu sanatçısı 81 yaşında ki İsmet Kaya Arslan, Kumyaka da ki tarihi kilisenin sahibi olan inşaat müteahhidi Mete Yalçın, İnegölspor eski idarecilerinden Enver yaşar gibi eski futbolcular gençlere karşı kıyasıya futbol müsabakası yaptılar.

Ortaya koydukları performansla gençlere taş çıkartan yaşı geçen futbolcular gençlere de örnek oldular. 29 Ekim Cumhuriyet bayramında son yapılan karşılaşma şile turnuvamız sona erdi. 6 takım ve 126 futbolcunun mücadele ettiği turnuvamızın en önemli özelliği ise turnuvada 8 neslin bir arada futbol oynaması bizler bu güzelliği sergilemenin mutluluğunu yaşadık” dedi.
1974 yılında Kumyakasporun ilk kulüp başkanlığını yapan Tahir Vural da, “Böylesine önemli bir turnuvayı düzenlediğimiz için mutluyuz” dedi. Kumyaka muhtarı Ramiz Batmaz da açıklamasında,” Köyümüzde ilk kez Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88 yıldönümü nedeniyle düzenlenen bu etkinliğimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.  


Turnuva sonunda A- 4 gurubu birincisi olurken A- 3 gurubu da ikinci oldu. Turnuva da gol krallığını da A- 4 takımı kazanırken en centilmen sporcu kupasını ise performansı ve davranışlarıyla genç sporculara örnek olan ses sanatçısı İsmet Kaya Arslan kazandı. Turnuvaya katılan genç yaşlı tüm sporcularımıza Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümündeki bu önemli etkinliğe katılmalarından ötürü kutluyorum” dedi.
      

Tarık ARSLAN/MUDANYA/

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 31 Ekim 2011 20:46 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU