Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Ali Turan Çiftçi Mallarından 157 Bin Lira'nın Hesabını Sordu.

Ali Turan Çiftçi Mallarından 157 Bin Lira'nın Hesabını Sordu.

E-posta Yazdır PDF

Zeytinbağı Belediye Başkanı Ali TuranZeytinbağı Belediye Başkanı Ali Turan, Zeytinbağı Beldesi Çifti Malları Koruma Başkanlığı'nın 2011 Bütçesinde yapılan harcamalara ait rakamların gerçekçi olmadığını  iddia ederek, bütçeyle ilgili yapılan açıklamanın altına imza atanların özellikle başta Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk'ün bunun hesabını sorması gerektiğini söyledi.

 

Zeytinbağı Belediye Başkanı Ali Turan, Belediye olarak Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı yaptıkları dönemde ne hizmet yapıldıysa onunla kalındığını ifade ederek, bunun üzerine hiçbir çalışma yapılmadığı halde bütçeyle ilgili yapılan harcamaların asla gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Tıkla Ali Turan'ın Açıklamasını Dinle

Harcama Tutarları Gerçekçi Değil !

Zeytinbağı Çiftçi Malları 2011 Yılı Bütçe GiderleriTuran, “Bizim dönemimizde kır bekçilerin maaşı günü gününe ödendiği halde, şu an üç aydır maaş alamadıklarını biliyoruz. Beş tane sulama havuzu, bir derin sondaj kuyusu ve bununla irtibatlı 15 Bin metre sulama hattı çektik. 2009 yılından sonra görevi Çiftçi Malları Koruma Başkanı olarak üç yıldan beri görevi üstlenen Erdal Emil, ne bir toplantı yaptığı var, ne vatandaşın ihtiyaçlarına baktığı var, ne arazi yolları, ne sulamaya bakmadığı gibi bizim yaptığımız havuzların etrafındaki otları bile temizlememiştir. Bütçelerinde 50 Bin Lira masraf gösterdikleri havuzlara Bir Liralık masrafları yoktur. Akaryakıt masrafı olarak 15 bin Lira gider göstermişler, senin aracın yok gerecin yok, bu akaryakıtı nerde kullandın. 13 Bin Lira diğer giderler diye bir gider olmaz korumada. 3.700 Liralık elbise alımı var bütçede, kır bekçilerini ifadesine göre kendilerine bir çorap dahi alınmamış” sözleriyle beyan edilen harcama rakamlarının gerçekçi olmadığını iddia etti.

Harcamalarınını İspat Etmek Zorundasın !

Ali Turan kendileri zamanında elde edilen gelirlerle kır bekçilerini kıyafetlerini temin ettiklerini ve bu gelirlerle Orman İşletmesinin bilgisayar ve kamera sistemlerini kurduklarını vurguladı. Kendileri döneminde yaptıkları hizmetlere rağmen üç yıldır görevde olan Çifti Mallarının ne yaptığını sorgulayan Turan “ hayvanı olmayan beldede çoban tuttuğunu ve bunu giderlerde gösterdiğini söylediği sözlerini, “Hangi çobana kimin hayvanı için 3 Bin Lira verdin? Şimdi 157 Bin Liranın hesabını soruyorum, 157 Bin Lirayı nerde harcandıysan kalem kalem ispat edeceksin, önce bana, sizi oraya seçen Belediye Meclis üyelerine, Tirilye halkına açıklayacaksın. Bu bütçenin altında imzaları olanların bunun hesabını sormaları lazım. Başta Mudanya Kaymakamı, İlçe Tarım Müdürü bunun hesabını sorması lazım Bu parayı nereye harcadın?” diyerek açıklamasını sonlandırdı. Çifti Malları Korumanın kimseye bilgi vermediklerini ifade eden Turan, Bütçeyle ilgili belgeyi kendi çabalarıyla temin ettiklerini de sözlerine ekledi.

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 02 Kasım 2011 22:34 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU