Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Zeytinbağı'nda Türk Kızılay'ı Anlatıldı.

Zeytinbağı'nda Türk Kızılay'ı Anlatıldı.

E-posta Yazdır PDF

Çocukların Kızılay Sevgisi gösterilere şiirlere damga vurdu29 Ekim - 4 Kasım Tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Kızılay Mudanya Şubesi tarafından Zeytinbağı’nda hazırlanan programla, Türk Kızılay’ının önemi ve tarihçesi anlatıldı.

Zeytinbağı İlköğretim Okulu öğrencilerinin Faruk Çelik Kültür Merkezi’nde düzenledikleri gösterilerde Türk Kızılayının çalışmaları ve bu güne kadar yapılan yardımları projeksiyon slaytı eşliğinde anlatıldı.

Kan bağışının önemi hakkında bilgiler veren Kızılay Mudanya Şube Başkanı Sabih Demirdağ, “Türk Kızılay’ı her koşulda, her yerde ve zamanda, hiçbir ayırım yapmaksızın, herhangi bir sebeple ortaya çıkarsa çıksın insan ızdırabını dindirmek, amacıyla korumasız insanlara yardım etmektir.  Bu yardımların örneklerini de ülkemizde ve yabancı ülkelerde yaşanan felaketlerde yanlarında olarak göstermektedir. Bunun son örneğini de Van’da yaşanan depremde göstermiştir” dedi.

Faruk Çelik Kültür Merkezi Kızılay Haftası Ödül TöreniProgramda söz alan Marmara Bölgesi Kan Merkezleri Müdürü Dr. Nihat çakır 2011’de bugüne kadar bir milyon yüz bin ünite kan topladıklarını, yılsonuna kadar bu rakamı 1 milyon 300 bin üniteye tamamlayacaklarını ve 2012 hedeflerinin 1 milyon 500 bin ünite olduğunu bunun da Türkiye’deki kan ihtiyacını rahatlıkla karşılayacağını belirtti.

Dr. Nihat Çakır, “18–65 yaş arası sağlıklı her insan kan bağışı yapabilir. Kan bağışı yapmanın hiçbir zararı olmayıp bilhassa insanlar daha zinde ve sağlıklı olurlar ve bağışın verdiği psikolojik hazla kişi kendini daha mutlu hisseder, verdiği kanla hayat kurtarır. Bir ünite kan ileride hepimize lazım olabilir, ben herkesi kan bağışına davet ediyorum” dedi.

Kızılay Derneği Mudanya Şubesi Başkanı Sabih DemirdağÖğrencilerin Kızılay konulu resim sergisi ve Kızılay konulu şiirler ile sergiledikleri oyunların ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren birincilere 50, ikincilere 40 ve üçüncülere 30 liralık kırtasiye malzemesi hediye edilirken, katkılarından dolayı Zeytinbağı Belediye Başkanı Ali Turan’a, Okul Müdürüne ve 4 öğretmene Kızılay Şube Başkanı tarafından plaket verildi.

100. Yıl Marşı ile sona eren programa Zeytinbağı Belediye Başkanı Ali Turan, Kızılay Marmara Bölgesi Merkezleri Müdürü Dr. Nihat Çakır, Bursa Kan Merkezi Müdürü Dr. Orhan Latif, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun, Şube Müdürü İlhan Özkan, Jandarma Karakol Komutanı Kd. Bşçvş. Ülker Erol, öğrenciler ve velileri katıldılar. 

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 02 Kasım 2011 23:01 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU