Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Kardeşlik 15’nci yılında

Kardeşlik 15’nci yılında

E-posta Yazdır PDF

Ansbach Kardeş Şehir Misafirleri Mudanya da.Mudanya ile 1996 yılında kardeş şehir olan Ansbach’tan kardeşliğin 15’nci yılı dolayısıyla gelen heyete Mudanya Montania Otel’de bir yemek verildi.

Mudanya ile 15 yıldır kardeş şehir olan Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Ansbach ilçesinden gelen heyet, Mudanya’nın tarihi bölgelerini gezerek Mudanya ve Bursa’daki protokolle çeşitli temaslarda bulundu. Mudanya Belediye Başkan Vekili Dr. Kartal Saldırış’ı ziyaret eden Ansbach Kaymakamı Rudolf Schwemmbauer ve beraberindeki 11 kişilik heyet, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya Güzel Sanatlar Fakültesi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de ziyaret etti. Bursa ve Mudanya’nın tarihi merkezlerini gezen heyete ve kardeşliğin 15’nci yılı onuruna Mudanya Montania Otel’de bir yemek veren Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, “Umarım kardeşlik ilişkilerimiz sonsuza dek sürer. Bizler ilişkilerimizi iyi tutarak gelecek nesillere iyi örnek teşkil etmeliyiz” dedi.

Ansbach Kaymakamı Schwemmbauer ise konuşmasında Türk Milletinin misafirperverliğinden memnun olduklarını dile getirerek, Mudanya çok beğendiklerini ve her fırsatta gelmek istediklerini sözlerine ekledi. Folklor gösterilerinin yapıldığı yemekte konser veren Mudanya Belediye Orkestrası da bir konser verdi. 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 04 Kasım 2011 15:06 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU