Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Ulu Önder Atatürk özlemle anıldı.

Ulu Önder Atatürk özlemle anıldı.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya da Atatürk törenlerle anıldı.Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 73'ncü yılında tüm yurtta olduğu gibi Mudanya’da da büyük özlemle anıldı.

Tarih sahnesine ilk Kolağası (Ön Yüzbaşı) olarak çıkan, Çanakkale’de düşmanı alt eden, Kurtuluş Savaşı’nın cesur komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 73'ncü ölüm yıldönümü münasebetiyle Mudanya’da anma törenleri düzenlendi.

Mudanya Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ve Ulu Önderin aramızdan ayrıldığı saat 09.05’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma etkinlikleri, Mudanya Dörtçelik Anadolu Teknik Lise ve Mesleki Eğitim ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencilerinin Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sergilediği 10 Kasım içerikli program ile devam etti. Kurtuluş Savaşı’nda şehit olan Mudanyalılarında anıldığı programda Atatürk’ün hayatından kesitler sunan oratoryo gösterisi ve zeybek oyunu sergilendi.

“Mustafa Kemal, Türk Milletinin aydınlık yarınının kılavuzudur”

Mudanya da Atatürk törenlerle anıldı.“Atatürk; Türk ulusunun yitirdiği en büyük değerdir” diye konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, “Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı çağdaşlaşma yolunda ilerlediğimiz müddetçe hedeflerimize ulaşabiliriz. Mustafa Kemal, Türk Milletinin şansıdır, aydınlık yarınının kılavuzudur” dedi. Türk Milletinin, Ulu Önder Mustafa Kemal Paşa’ya duyduğu özlemin hiç eksilmediğini söyleyen Aktürk, “73 yıldır yastayız. 10 Kasım 1938 tarihimizin en yaslı günlerindendir” şeklinde konuştu. 

 

 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 11 Kasım 2011 09:57 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU