Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Belediyeler Birliği Hizmet İçi Eğitim Semineri Başladı.

Belediyeler Birliği Hizmet İçi Eğitim Semineri Başladı.

E-posta Yazdır PDF

Belediyeler Birliği Eğitim Seminerinden bir görünümMudanya Montania otel de Bursa Belediyeler Birliği ve Mudanya belediyesinin ortaklaşa düzenlediği eğitim projesi hizmet içi eğitim seminerine belediyeler birliğine üye belediyelerin yetkili personelleri katıldı.

Seminere konuşmacı ve personelin yeni belediyeler kanunlarıyla ilgili bilgilendirilmesi adına katılan Kontrolörler Kurulu eski başkanı, Sayıştay 1. Daire emekli üyesi ve yeni Sayıştay 4 daire başkanı Abdurrahman Acar, her konuda personelin eğitilmesi ve bilgilendirilmesi adına 2 gün boyunca seminerde 5393 sayılı belediye kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir kanunu(ilçeler ile ilgili maddeleri içeriyor) 5018 sayılı kanun, Taşınır mal yönetmeliği, 4734 sayılı kamu ihale kanunu, 4735 kamu ihale sözleşmeleri kanunu konularında Bursa Belediyeler Birliğine bağlı belediyelerin, Belediye harcama yetkilileri, Gerçekleştirme görevlileri ve Satın alma komisyon üyelerine gerekli tüm açıklayıcı bilgileri verdi.

Toplantı da Mudanya ilçe kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk,” belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri de hazır bulundular. 1 dakikalık saygı duruşu İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan seminere ev sahipliği yapan Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk semineri açılış konuşmasında,” Bugün düzenlediğimiz seminere katılan ülkemizde Sayıştay konusunda çok önemli bir yeri olan değerli hocamızın 2 gün sürecek olan toplantısında sizlere sunacağı tüm fikirlerinden ve bilgilerinden belediyeler birliğine üye belediyelerimizin personelinin en iyi şekilde yararlanacaklarını ve ileriye dönük hizmetlerin icra edilişinde bizlere hem hatasız hizmet üretebilme hem de üretimin çok daha fazla ve geniş boyutlarda oluşabilmesini sağlayacak imkânları da vereceği inancındayım, hayırlı olsun”dedi. Mudanya kaymakamı Adem Öztürk’te açıklamasında,”Bu toplantı belediyelerimizin ve bağlı birimlerinin daha sağlıklı ve daha bilinçli olarak hizmet vermeleri noktasında çok faydalı olacağından eminim, hayırlı olsun” dedi.   
Sayıştay 4. daire başkanı Abdurrahman Acar, 2 gün boyunca Montania otel de belediye personelinin en iyi şekilde bilgi sahibi olmalarını, eski ve yeni uygulamaya sokulan yasalarla ilgili de kendilerine açıklayıcı bilgiler vereceklerini ve daha sağlıklı hizmetler sunmalarını sağlayacaklarını kaydetti. 
  

     Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cumartesi, 12 Kasım 2011 22:06 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU