Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Minibüs Şoförlerine Mesleki Eğitim

Minibüs Şoförlerine Mesleki Eğitim

E-posta Yazdır PDF

BESOB Başkanı Arif TAKBursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (BESOB) ortak organizasyonuyla Minibüsçüler Odası’na kayıtlı 1300 minibüs sürücüsüne meslek içi eğitim veriliyor.

BESOB İşletmelerüstü Eğitim Merkezi’nde başlayan ve 3 hafta sürecek olan eğitim seminerinde toplam 90 saatlik eğitim programının ardından ‘eğitim sertifikası’ almaya hak kazanan minibüs şoförlerine ‘taşıt kullanım tanıtım kartı’ verilecek. Eğitim seminerinin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mesut Emir, eğitimin, zaman ve stres yönetimi, etkin iletişim ile trafik kurallarını kapsayacağını vurguladı.

Hizmet kalitesi artacak

Minibüsçü esnafının çok önemli bir görev icra ettiğini belirten Emir, “Şehir içi ulaşımın önde gelen unsurlarından biri de minibüslerdir. Minibüsçünün öğrenciyi okuluna yetiştirmek, çalışanı işyerine ulaştırmak gibi sorumluluk gerektiren çok önemli bir işlevi bulunmaktadır. İşte bu noktada sunulan hizmetin kalitesi, yolcu nezdindeki memnuniyet derecesi, minibüsçü esnafının hizmet karnesini belirlemektedir. Başlatılan bu eğitim, hizmet karnesindeki notların, başarılarla dolu olmasını hedeflemektedir” diye konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da meslek içi eğitimin önemine işaret ederek, eğitim semineri sonunda katılımcıların, farklı bir bakış açısı ve vizyona sahip olacağını vurguladı.


BESOB Başkanı Arif Tak ise uygulamanın Türkiye’de bir ilki oluşturduğunu ifade ederek, BESOB’a üye yaklaşık 80 bin esnafın, 5 ya da 6 yıllık süreçte meslek içi eğitimden geçirileceğini belirtti.


Bursa Minibüsçüler Odası Başkanı Rafet Burgaz da eğitim seminerinin gerçekleşmesindeki katkıları nedeniyle, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile BESOB’a teşekkür etti.

 

 

www.radyopoyraz.com   www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Pazartesi, 14 Kasım 2011 14:25 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU