Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Bursa Balık Halinde Lüfer Operasyonu

Bursa Balık Halinde Lüfer Operasyonu

E-posta Yazdır PDF

19 Kasa Standart dışı Lüfer'e El Konuldu.Bursa Büyükşehir Belediyesi Hal Şube Müdürlüğü ekipleri, avlanma yasağının sona ermesinin ardından Su Ürünleri Hali ve Mezat Satış yerlerindeki denetimlerini artırdı. İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa yapılan denetimlerde asgari boy standardının altındaki 19 kasa lüfer balığına el konuldu.

Balık avlama yasağının sona ermesinin ardından usulsüz ve denetimsiz avlanma sonrasında balık nesillerinin tükenmemesi ve devamlılığının sağlanması amacıyla denetimlere hız verildi. Büyükşehir Belediyesi Hal Şube Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, Su Ürünleri Hali ve Mezat Satış yerlerinde denetim yaptı. Sabaha karşı yapılan denetimlerde “1380 sayılı Su Ürünleri Kanununun boy ve ağırlık” ile ilgili maddesine aykırı tutulan 19 kasa lüfer balığına el konuldu. İlgili madde gereği boyu 20 santimetrenin altındaki lüferlerin tutulmasına yasak getirilirken, standartların altında olduğu belirlenen 19 kasa lüfer huzurevine gönderildi.


Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Gülsüm Anafarta, bu tür denetimlerin artarak süreceğini belirtirken, standartların altında olmasına rağmen yakaladıkları lüferleri satış için Su Ürünleri Haline getiren balıkçılara ise İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce yasal işlem yapıldı.

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Pazartesi, 14 Kasım 2011 14:35 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU