Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Van 'lı Depremzede Durgun Ailesi Mudanya'da Yardımlarınızı Bekliyor

Van 'lı Depremzede Durgun Ailesi Mudanya'da Yardımlarınızı Bekliyor

E-posta Yazdır PDF

Zehranur Biricik. Soyer Kazancı ve Emir Ali Usta Yardımsever Mudanyalıların ilgi göstermelerini bekliyor.Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB), Van depreminde evleri hasar gören 6 kişilik Durgun ailesini, Mudanya ilçesinin Kumyaka köyündeki BESOB tesislerinin lojmanında misafir etti.

Baba Çetin (43) anne Ayten (40) ve çocukları Ceren (14), Ayşen (12), Azra (9) ve 3 aylık prematüre bebekleri Çağla'dan oluşan depremzede Durgun ailesinin fertleri, sıcak bir yuvaya kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Çetin Durgun, Van Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faruk Alpaslan'ın, BESOB Başkanı Arif Tak'la görüşmesi üzerine, aile olarak Bursa'daki BESOB tesisine yerleştirildiklerini söyledi.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta Mudanya Kent Konseyi'nde yaptığı açıklamada ise depremzedelerin lojmana yerleştirilmesinin ardından Mudanya Kent Konseyi ve Türkiye Yardımseverler Derneği Mudanya Şubesi ile ortaklaşa başlattıkları kampanya ile depremzedelere Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ün aile  için tuttuğu apartman dairesinin eşyalarının sağlanması için çalışma yaptıklarını ve hayırsever Mudanyalıların desteğini beklediklerini vurguladı. Usta Aktürk'e gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Tıkla Emir Ali Usta'nın Açıklamasını Dinle

Mudanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Soyer Kazancı ise ayni ve nakdi yardımlara ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, yatak, yemek ve oturma odası takımlarına buzdolabı, çamaşır makinası, televizyon, ve diğer ev eşyalarına (tencere, ocak, mutfak eşyaları vs...) gereksinim duyulduğunu ve ailenin okul çağındaki çocuklarının eğitimlerine devam etmesi gektiğini ve Mudanyalılar olarak el birliğiyle depremzede ailenin ihtiyaçlarının karşılanacağına inandığını vurgulayarak hayırseverlerin ilgisini beklediklerini belirtti. Kazancı Belediye Başkanı Hasan Aktürk'e ailenin ev ihtiyacını karşıladığı için teşekkür etti.

Van'da yaşan 2. yıkıcı sarsıntıda evleri yıkılan aile Mudanya'da hayata yeniden başlamaya ve aile düzenini yeniden sağlamaya çalışıyor. Hayırseverlerin yardımları depremzede aileye Mudanya Kent Konseyi ve Türkiye Yardımsevenler Derneği Mudanya Şubesi tarafından ulaştırılacak.

Yardımlarınız için Mudanya Kent Konseyi ile iletişime geçiniz Telefon : 0224 544 33 00  

Türkiye Yardımsevenler Derneği Mudanya Şubesi IBAN NO: TR220001000065104313875002

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 16 Kasım 2011 11:44 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU