Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Belediyesi Kasım Ayı Meclisi Toplandı.

Mudanya Belediyesi Kasım Ayı Meclisi Toplandı.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Belediye MeclisMudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk başkanlığında, AKP’den 9 CHP’den 6 meclis üyesinin katıldığı Mudanya Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı iki bölüm halinde Mudanya Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talebi değerlendiren meclis, belediyede sürekli işçi kadrosunda görev yapan 14 işçinin şoför kadrosuna geçişi ile ilgili kadro değişikliğini oybirliğiyle karara bağladı.

Çoğunluğu imar ile ilgili olan gündem maddelerinden bir kısmı İmar Komisyonu’na sevk edilirken, İmar Komisyonu’nda incelenerek meclis gündemine gelen Çınar Apartmanı’nın plan değişikliği talebi ile Hadi Neşet Türkmen’in cadde ve sokak ismi değişikliği talepleri oybirliğiyle reddedildi.

DEPREME KARŞI ÖNLEMLER ALINACAK

Meclisten oy çokluğu ile geçen ve İmar Komisyonu’nda incelenen Mudanya 1/1000 ölçekli revizyon imar planlarına ilişkin itiraz dilekçelerinin değerlendirildiği toplantıda, Van’da yaşanan deprem sonrası gündeme gelen Mudanya’nın deprem riski ile ilgili açıklama yapan Başkan Aktürk, Mudanya’da 17 Ağustos Marmara Depremi ardından zemin çalışmalarının yapıldığını ve daha sonrasında da revize edildiğini hatırlattı. Ayrıca Aktürk, belediye bünyesinde Marmara Depremi’nde görev yapan teknik ekibin halen görevde olduğuna vurgu yaptı.

 “O dönemde kendi görevlilerimizin de hazır bulunduğu komisyonda Bayındırlık ekipleriyle birlikte binalarda bir takım tespitlerde bulunduk” diye konuşan Aktürk, “Şu an itibariyle de bu tespitler devlet ve hükümet politikası nezdinde yeniden gündeme alındı” şeklinde bilgi verdi. Öncelikle gözle yapılacak olan tespitlerin, kolon ve kirişlerdeki dozajı tespit etme bakımından karot testiyle laboratuar incelemelerine tabi tutacaklarını belirten Aktürk, “Belediye olarak bu çalışmaları en kısa sürede başlatmayı planlıyoruz.

Tabi ki bunun için de bir fon ayırmamız gerekecek. Bu çalışmaların bir hükümet politikası olduğundan dolayı ne gibi destekler verilebileceği de yakın bir süre içerisinde belli olacaktır” dedi. Ayrıca, Mudanya Güzel Sanatlar Fakültesi’ne tahsis edilen belediyeye ait Siteler Mahallesindeki arazinin tahsis işlemi oy birliği ile kabul edildi. 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Çarşamba, 16 Kasım 2011 18:02 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU