Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Emekli-Sen Mudanya Şubesi İmza Kampanyası Başlattı.

Emekli-Sen Mudanya Şubesi İmza Kampanyası Başlattı.

E-posta Yazdır PDF

Mustafa TekeMudanya Emekli-Sen İlçe Temsilciliği, 17 Kasım 'dan itibaren üç gün boyunca 12 Eylül İlköğretim Okulu karşısında emekli haklarını talep eden imza toplama masası açacak.

Emekli-Sen Mudanya Temsilcisi  Mustafa Teke, sendikanın yıllardır insanca yaşam olanaklarına sahip olma mücadelesi verdiğini vurgulayarak, emeklilerin Mudanya'da örgütlenen sendikalarına üye olarak destek vermelerini istedi. Teke, emeklileri, 17-20 Kasım tarihleri arasında saat 12.00 ile 17.00 saatleri arasında açılacak imza masasında haklı mücadelelerine destek vermeye davet etti.

Emekli-Sen Mudanya Temsilcisi Mustafa Teke'nin Basın Açıklamasının Tam Metni Şöyle;

Sendikamız EMEKLİ SEN (Tüm Emekliler Sendikası) 1995 yılında kurulmuş olup, O yıllardan bu yana ülkemiz genelinde Sosyal güvenlik kurumlarından (Emekli Sandığı, S.S.K ve Bağ-Kur ) emekli olmuş tüm vatandaşlarımızı,sendikamız çatısı toplayarak örgütlenmiş ve emeklilerimizin sesi olmuştur.

Sendikamızın merkezi Ankara’da olup,ulusal düzeyde Devrimci İşçi Sendikaları konfederasyonuna (DİSK), Avrupa’da ise,Avrupa Sendikaları Federasyonu (ETUC)’a bağlı Emekli ve Yaşlılar Sendikaları  Federasyonu (FERPA) üyesidir.

Bu örgütlenme,Bursa ve ilçelerinde olduğu gibi Mudanya’da da yaşam bulmuştur.
Mudanya’lı emeklilerimizi Emekli-Sen’e üye olarak, destek vermeye, daha güçlü olarak haklarını aramaya davet ediyoruz.

Ülkemizde emeklilerin ilk kurulmuş sendikası Emekli-Sen’dir. Yıllardır, emeklilerin insanca yaşam olanaklarına sahip olmalarının mücadelesini veriyor. Emeklilerin örgütlenmesinden,hak aramasından korkanlar mücadelemizi engellemeye çalışıyorlar.

Çünkü, biz, bu ülkede sayıları 10 milyona varan emekli,yakınlarımızla birlikte 30 milyona varan bir kitleyiz. İşte,bu kitlenin etkili bir şekilde örgütlenmesi,hak araması istenmiyor.


Ancak,yağma yok,yılmak yok,hak arama ve örgütlenme mücadelemizden bizi geri çeviremeyecekler. Çünkü,biz örgütlü mücadeleye inanıyoruz ve diyoruz ki;örgütlü insan onurlu insandır,geçmiş emeğimiz onurumuzdur,onurumuza sahip çıkıyor ve boyun eğmeden,haklı mücadelemize devam ediyoruz. İnsanca yaşam olanakları ancak böyle elde edilir.

Tüm emeklileri,aramıza katılmaya,haklı mücadelemize destek vermeye destek vermeye, hak arama ve demokrasi mücadelesinde yer almaya çağırıyoruz.

Bu mücadelemizin bir parçası olarak 17 kasım 2011 Cuma gününden başlamak üzere, üç gün, 12 Eylül İ.Ö.O. karşısındaki Elit kafe yanında, 12.00-17.00 saatleri arasında, Emekli haklarını talep eden bir imza standı açılacaktır. Katılımınızı ve desteğinizi bekliyoruz.          
                                                                                     
Emekli-Sen
Mudanya Temsilcisi
Mustafa TEKE

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 17 Kasım 2011 23:28 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU