Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Sevil Pamirol'a Bir Ödül Daha

Sevil Pamirol'a Bir Ödül Daha

E-posta Yazdır PDF

Sevil Pamirol ve Uzman Psikolog Sebahat Erler.Kamu-Der'in kısa süre önce yılın iş kadını ödülü verdiği Sevil Pamirol Psikoterapi derneğinin yaşama dokunanlar ödülüne de layık görüldü.

Pamirol ödülünü İstanbul da düzenlenen törende aldı. Pamirol törende yaptığı konuşmasında,” Benim mücadelem başka insanların yaşam mücadelesinde onlara iyi bir arkadaşı olabilmekti” dedi.

81 ilden ödül alanlar arasında Prof. Dr. Bülent Berkar, Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen  Hürriyet gazetesi köşe yazarı Yılmaz Özdil, Ayşenur Yazıcı, Şevval Sam ve Yasemin Bozkurtta bulunuyor.
Katıldığı sosyal sorumluluk projelerindeki yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken ve birçok ödül alan Bursa Mudanya Belediye Meclisi üyeliği yapmış olan CHP’li Sevil Pamirol, Psikoonkoterapi Derneği’nin 81 ilden seçtiği isimler arasında Bursa’dan “Yaşama Dokunanlar” ödülüne layık görüldü.


Kanserle mücadelede insan psikolojinin öneminden yola çıkılarak kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan Psikoonkoterapi Derneği “Kanserde Yaşama Dokunuş Projesi” kapsamında çalışmalarda bulunan her meslek grubundan çok sayıda isme ödül verdi. Dernek, yaptığı seçimler sonunda Bursa’dan da 12 Haziran’da CHP’den milletvekili adayı olan Sevil Pamirol’u kanserle mücadelede yaptığı sosyal çalışmalarından dolayı ödüle layık gördü.


Geçtiğimiz ekim ayında genç yaşta kansere yenik düşen Jandarma Teğmen Kemal Burak Zengin’in anısına düzenlenen ödül töreni İstanbul’daki Byotel’de gerçekleştirildi. Son derece duygulu anlara ve renkli görüntülere sahne olan törende ödülünü Psikoonkoterapi Derneği Başkanı Uzman Psikolog Sebahat Erler’den alan Sevil Pamirol, “Toplumsal kalkınma, insan sağlığı ve sosyal dayanışmaya verdiği emek ve hizmetlerden dolayı derneğin onursal üyeliği belgesini de aldı.

Ödül töreninde konuşan Sevil Pamirol, hayatta hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmamak gerektiğini belirterek, her sorunun mutlaka bir çözümü olduğunu söyledi. Tüm yaşamı boyunca, sevgi, hoşgörü, dayanışma ve paylaşımı kendisine ilke edindiğini dile getiren Pamirol, “Bedeni, düşüncesi, bilinci ve bilgeliği ile sevebilen tek varlık insandır ve insanların en hayırlısı insana ve insanlığa faydası olandır” dedi.
İnsanın diğer insanlara uzatacağı bir el, sıcaklık, samimiyet ve hoşgörünün önemine dikkat çeken Sevil Pamirol, şunları söyledi:
“Tutulacak daha çok el var. Gülmek ve gülümsetmek insanın kendi eylemidir. Yaşamdan daha fazlasını istemek ve onu gerçekleştirebilmek mücadelenin mükâfatıdır. Başka insanların yaşam mücadelelerinde onlara iyi bir yol arkadaşlığı yaparak içimdeki çocuksu duyguları öldürmeden yarattığım insanı daima yaşatacağım.”

Psikoonkoterapi Derneği, sanat, tıp, eğitim, siyaset ve basın yayın dünyasından 81 ilden isimlere “Toplumsal kalkınma, insan sağlığı ve sosyal dayanışmaya verdiği emek ve hizmetlerden dolayı “Yaşama Dokunanlar” ödülü ve onursal üyelik belgesi verdi.
Ödül alanlar arasında Sevil Pamirol’un yanı sıra Prof. Dr. Bülent Berkarda, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, ünlü spiker Ayşenur Yazıcı, program yapımcısı Yasemin Bozkurt, sanatçı Şevval Sam da bulunuyor.
CHP’li siyasetçi Sevil Pamirol, kısa süre önce Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği’nin (Kamu-Der) ‘Yılın İş Kadını’ ödülünü almıştı.
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Pazartesi, 21 Kasım 2011 10:33 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 21-11-2011 15:18
tamam , amacınız hayır ise neden bu kadar ,bir de objektife bakarak dahi reklam yapıyorsunuz.....hayır yapmak ve ya içinde bulunmak gizli olur...bizim inancımızda bir elin verdiğini diğeri görmeyecek denilir ...siz maşallah her yaptığınızı reklam ediyorsunuz........ inşallah bunların ardından ,yaklaşan mudanya belediye seçimleri ile ilgili birşeyler çıkmaz!!!!!!.............ayrıca yardım yaparken haber yaptıran Akp ye kızıyorsunuz ama sizin yaptığınız ne oluyor sayın Chp Milletvekili adayım ???
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU