Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Saim Sakin ' Zeytinde Avans Fiyat Açıklaması İnandırıcı Değil'

Saim Sakin ' Zeytinde Avans Fiyat Açıklaması İnandırıcı Değil'

E-posta Yazdır PDF

Saim SakinSaadet Partisi (SP) Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin yazılı bir basın açıklaması yaparak geçtiğimiz hafta zeytin barem fiyatlarını açıklayan Marmarabirlik'in fiyat politikasını eleştirerek "Artan maliyet bedelleri sebebiyle geçen yıla göre alım fiyatlarının düşürülmesi hangi akıl ve mantıkla izah edilebilir. Kooperatif kelime olarak kağıt üzerinde kalmakta olup kurum tüccar zihniyetiyle yönetilerek üretici perişan edilmektedir." diyerek "Bu avans fiyat" açıklaması yapan yetkililerin inandırıcı olmadığını söyledi.

SP Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin'in Açıklaması Şöyle;

Geçen hafta Marmarabirlik tarafından açıklanan zeytin barem fiyatları kelimenin tam anlamıyla fiyaskodur.Çünkü her tarım ürününe nasip olmayan örgütlenmiş üretici topluluğu olmasına rağmen durum içler acısıdır.

Artan maliyet bedelleri sebebiyle geçen yıla göre alım fiyatlarının düşürülmesi hangi akıl ve mantıkla izah edilebilir. Kooperatif kelime olarak kağıt üzerinde kalmakta olup kurum tüccar zihniyetiyle yönetilerek üretici perişan edilmektedir.

Üstelik zeytin alımlarına kota uygulaması yapılmaktadır.Yat’a, kotra’ya ucuz yakıt tahsis edilirken, üretimle ilgili devlet desteği olmaması geçimini çiftçilik yaparak sağlayan vatandaşı cezalandırmak mı isteniyor? düşüncesi akıllara gelmektedir.

Olumsuzluklar karşısında çiftçinin hakkını korumak maksadıyla kurulan ziraat odası yaptırım gücü olmaması sebebiyle bir teselli teşkilatı pozisyonunda kalmaktadır. Açıklanan Fiyatlarla ne yapılmak istenmektedir. Sorumlularca ortaklarına saygı duyularak bilgilendirmeleri gerekmez mi ?

Yetkililerce belki avans fiyat olduğu öne sürülebilir. Ancak bu ne kadar inandırıcı olur. Çünkü geçen yılda aynı işlem yapılmadı mı ?

Marmarabirlik zeytin üreticisinin gözbebeğidir. Konumu itibariyle zeytin piyasasının oluşumunda en büyük söz sahibidir.Ancak Açıklanan bu fiyatlarla üreticimiz tüccarın insafına terk edildiği unutulmamalıdır.

Yoksa durum ülkemizi dokuz yıldan beri tek başına yöneten AKP hükümetinin iflas etmiş rant ekonomisinin arttırıcı sarsıntıları mı? Çünkü 54. Refahyol hükümeti döneminde ortalama fiyatla 1 kg. zeytinle 6 litre mazot alınırken bugün 1kg. baş fiyat zeytinle 1 litre mazot alındığı her şeyi açık seçik ortaya koymaktadır. 

 Saim SAKİN

Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkanı

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Salı, 22 Kasım 2011 10:00 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU