Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi CHP Mudanya 'da İmar Planını Niçin Reddetti. Zeytinci Neden Mağdur Dedi?

CHP Mudanya 'da İmar Planını Niçin Reddetti. Zeytinci Neden Mağdur Dedi?

E-posta Yazdır PDF

CHP Mudanya İlçe Örgütü İmar Planı RED ve Zeytin Barem Fiyatı hakkındaki görüşlerini açıklarken.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Meclis üyelerinin yapılan son mecliste Mudanya 1/1000’lik ilave revizyon uygulama İmar Planlarına red vermelerinin ardından CHP Mudanya ilçe Başkanı Erhan Özekin Planlara neden ret verdiklerini basın toplantısıyla açıkladı. Açıklamasında zeytin üreticisinide gündeme getiren Özekin "Zeytin üreticisi mağdur durumda dır. Umduğunu bulamamıştır." dedi. 

 CHP Mudanya İlçe Başkanı Erhan Özekin'in, ve Ali Kaya'nın Açıklamasını Tıkla Dinle

 

CHP Mudanya İlçe Örgütü Basın Açıklamasının Tam Metni

İMAR REVİZYON PLANLARINA NEDEN   HAYIR ??  

                                                                                                      
   
04.02.2011 tarihinde Belediye Meclisine gelerek İmar komisyonuna  sevk edilen Mudanya 1/1000 ilave  revizyon uygulama  imar planları 04.03.2011 tarihinde yapılan Mudanya Belediye Meclisinde ,  gerek usul hatası, gerekse yeterli incelemenin yapılamaması  nedeniyle CHP grubu tarafından RED edilmişti.

Büyük Şehir Belediyesi (BŞB) Belediyesince onaylanarak askıya çıkarılan planları ,askı itirazlarından sonra, imar komisyonu tüm itirazları değerlendirmeye almıştır. Ancak planların son şekli Plancı tarafından meclis sabahı imar komisyonuna getirildiği için, grubumuzun değerlendirmeye alınan itirazlara olumlu veya olumsuz karar verme süresi bile olmamıştır. Ayrıca Meclis öncesi İmar Komisyonunca yapılan son incelemede itiraz dilekçesi komisyonda bulunmamasına rağmen 0,30-0,90 yoğunluğu olan parsele( İmar komisyonu üyelerinin bilgisi dışında)  BL 3 olarak bir düzenleme yapılmış olduğu tüm komisyon üyeleri tarafından görülmüştür.

Kentlerin çağdaş ve yaşanabilir olması için imar planları vazgeçilmez bir olgudur.Bu nedenle; Plan bütününde de bu tarz düzenlemelerin olup olmadığının incelenmesi için ek süre istememize rağmen, planların daha önce olduğu gibi acele ile meclisten geçirilmek istenmesi dikkat çekicidir.  CHP grubu olarak sadece ek süre istedik, amacımız hata olmamasıydı.  Tabiki Mudanya’yı ilgilendiren her konuyu Mecliste konuşacağız. Mecliste görev yapanların hepsi değerli arkadaşlar,işin ciddiyetini hepimiz biliyoruz.  CHP grubu olarak sadece ek süre istedik,  görüşmeyelim demedik, amacımız oluşan, görülmeyen yanlışlıkların  düzelmesi içindi.
  
 Bu nedenlerden ötürü ;
 CHP grubu, idarenin hukuka aykırı uygulamalarına ve yürütmenin aksamasına engel olmak için planlara RED vermiştir.                                                                      
 
Bizler siyaset yapıyoruz.Siyaseti Mudanya halkı adına yapıyoruz.
Adaletsizlikleri,   haksızlıkları, hukuksuzlukları ortadan kaldırmak için…Siyaseti  kentimizin kalkınması, toplumun huzur ve güvenliği için yapıyoruz. İktidarla muhalefet arasında sürtüşme yaratmıyoruz.
 
Bizler Mudanya halkına hizmet için seçildik, yanlışları görmezden  gelemeyiz,  Mudanya’nın siluetinin değişmesine gözümüzü kapatamayız. CHP olarak halktan, haklıdan yanayız, kimseyi üzmek niyetinde değiliz. 
Mudanya’yı seven herkesi Mudanya’ya sahip çıkmaya çağırıyoruz.  

1923 yılında Ulu Önder M:Kemal ATATÜRK’ün söylediği gibi ;     
‘’ Hakikaten memlekete hizmet etmek isteyenlerin kalbi açık olmalıdır,  herşeyi açık söylemelidirler’’

                        
ZEYTİN ÜRETİCİSİ MAĞDUR. UMDUĞUNU BULAMADI
 

Diğer yandan bölgemizin önemli geçim kaynağına emek veren Zeytin üreticisi bu yılda umduğunu bulamadı. Geçen yıl 5.50 Krş.olan zeytin alım fiyatı bu yıl 4.10 Krş.Avans fiyat olması üreticiyi zorlar.    
Ağustos ayından itibaren taban gübresine %85, Mazota %42 zam oldu. Bu zamlara rağmen geçen seneki baş fiyat 5.50 Krş.dan 4.10  Krş.a inmiştir.    
 
Bu fiyatların üreticinin maliyetini  karşılamıyacağını herhalde yöneticilerde bilmektedir. Bu sene zeytinin buruşması nedeniyle daha az fire vereceği göz önüne alınarak avans fiyatların biraz daha yüksek tutularak üreticilerin mağdur edilmemesi gerekirdi. Burada esas olan üreticinin dertlerini yakından bilmeyen zihniyetler kooperatiflerin başında bulunduğu sürece üreticiler bu dertlerden kurtulamazlar.Üreticilerin kurduğu kooperatif olan MarmaraBirlik üyelerini mağdur edemez.
 
Gazetelere verilen tam sayfa ilanlarla gerekli açıklamalarda bulunan  Marmara birlik yöneticileri zeytinde maliyetin yüksek olduğunu ve zeytin üreticisinin kazanmadığını unutmasınlar.
 
ERHAN ÖZEKİN
Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya İlçe Başkanı
 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Çarşamba, 23 Kasım 2011 00:33 )  

Yorumlar  

 
+31 #1 Ziyaretçi 23-11-2011 15:42
Hayat ne kadar ilginç..SİYASET NE KADAR İĞRENÇ!!!!!!
Ali kaya bey 10 yıl boyunca Güzelyalı Belediye başkanlığı yaptı...CHP ye bir kere bile planları göstermedi...kafasına göre neler yaptı..şimdi kalkmış chp nin sözcüsü olup planları görmediğinden yakınıyor........rant tan bahseden şahsiyet rantın kitabını yazar aslında, Siteler mahallesinde ki 10 katlı duran o ucube hemen karşısındaki 10 katlı mavi bloklar o nun yanındaki yeşil alanı kaldırarak verdiği turuncu renkl 10 katlı bina..bunları ne çabuk unuttun ali beey...Altınkum yolunda her taraf 2 kat iken stadın hemen yanında sırf anap belde başkanının arsaları diye imar verdiğin 8 katlı binalar orda duruyor....tepederventi aşıp Güzelyalı gözüktüğünde ki o mezarlığın üst tarafındaki 10 katlı binaların imarını kim verdi alliii beeey...Marinada ,kıyı kanununu hiçe sayıp verdiğin bina ruhsatıyla ağır cezada az mı cebelleştin..başkanlığın esnasında belediye mafyadan geçilmiyordu unuttuk mu sandın yani...hepsi bir tarafa yolsuzluktan dolayı almış olduğun 5 yıllık hapis cezası yargıtayda onay bekliyor ya , onlardan da bahsetsen biraz...şimdi kalkmış millete dürüstlük öğretiyor, Chp kendine gel ,bizim hayatımız bu adamın siyaset sahnesinden çekilmesi için yaptığımız uğraşlarla geçti,,,,canlan dırmayın bunun gibi ölüleri, biraz daha cesaret verirseniz bu adam adaylık madaylık sayıklar , o zamanda partimize düşman etmeyin bizi
 
 
+31 #2 Ziyaretçi 23-11-2011 18:12
Geçtiğimiz 2, 2.5 sene içinde Mudanya'da hızlı bir yapılaşma başladı.Özellikle yapılan çok katlı apartmanlar Mudanya daki
yapılaşmanın daha da bozulmasına sebep oldu.
Sanki bütün zeytinliklere bu yapıları dikme zorunluluğu var.Elbette apartmanlarda olacak ama planlı olsun estetik olsun Mudanya'ya yakışsın.

Sadece bu imar sorunlarıda yok Mudanya'da.İlçemize gerektiği kadar iyi bakılmadığını görüyorum.Demirhane bölgesindeki sokak lambaları 1 seneden beri çalışmıyor.Hepsi kırık.Demirhane bölgesinde hala elektrik direkleri yeraltına alınmadı.Sahildekilerin lambaların bazıları yanıyor bazıları yanmıyor.

Yıkılan cafenin fayansları kırık dökük olduğu gibi ortada buralara fidanlar dikildi.Fakat bunların çoğu kurudu.Birçok fidanın etrafını yabani otlar sardı o kadar kötü görünüyorlarki ama kimse ilgilenmiyor.

Mütareke meydanı deseniz otopark alanına dönüşmüş.Burayada güzel bir meydan yapılacaktı.Ne oldu?
Belediye yetkililerinden ricam Mudanya ile daha fazla ilgilenmeleri ve Mudanya'yı estetik bir şehir haline getirmeleri.Mesela Eskişehir buna ülkemizdeki en iyi örnektir.Burayı çağdaş ve örnek bir ilçe yapın lütfen.Mudanya bunu hak ediyor.
 
 
-11 #3 Ziyaretçi 30-11-2011 14:41
Güzelyalı'yı Güzelyalı yapan köyden kente çeviren adama sadece ve sadece eski yenilgileriniz, hezimetleriniz yüzünden böyle çemkirmeniz zavallılıktan başka birşey değil.Bugün Mudanya'da CHP'nin bu kadar meclis üyesi varsa şayet yatıp kalkıp Ali Kaya'ya teşekkür etmeniz lazım.Hukukta aksi ispat edilene kadar herkes suçsuzdur kanısını ne çabuk bir kenara attınız.Vekilleriniz için verdiğiniz hukuk mücadelesi için bas bas bağırıyorsunuz.Olay Ali Kaya'ya gelip dayanınca hukuk profesörü mü oldunuz ? Bunca kestiğiniz ahkamı keşke Selçuk Mutlu içinde kesseydiniz de Güzelyalı'nın çehresiyle sadece RANT uğruna bu kadar oynatmasaydınız ..Ben bir Ak Partli olarak Ali Bey'e şükran borçluyum.Onun sayesinde alt yapı sahibi olduk onun sayesinde bugün asfalt yollarda yürüyoruz.Onun sayesinde bir emniyet binamız, sağlık ocağımız, tedaş binamız, birde yıkılmış yerinde yeller esen belediye binamız ve belediyemiz vardı.Sizler böyle çemkirmekten başka birşey yapmadığınız için hepsi elimizden avucumuzdan kayıp gitti.Siz ancak muhalefet etmeyi yapılan hiçbir işi takdir etmemeyi becerirsiniz.Keşke Ali Bey gibi bir insan bir daha gelse de Güzelyalı - Mudanya tarihinde görmediği hizmeti görse...Ben Ali Bey'in bir daha aday falan olacağını sanmam ya olsa keşke bir Ak Partili olarak benim ve ailemin oyu anasının ak sütü gibi helal olsun.Ali Bey gibi siyasetçilere.Yıllardır boş vaatlere karnımız doydu bizim artık.Bizim Burgazımıza ne yaptıysa Ali Kaya yaptı.Bunu görmeyen gözler ya kördür yada düşman.
 
 
-15 #4 Ziyaretçi 30-11-2011 16:09
Alıntılandı Hamit Nas:
Güzelyalı'yı Güzelyalı yapan köyden kente çeviren adama sadece ve sadece eski yenilgileriniz, hezimetleriniz yüzünden böyle çemkirmeniz zavallılıktan başka birşey değil.Bugün Mudanya'da CHP'nin bu kadar meclis üyesi varsa şayet yatıp kalkıp Ali Kaya'ya teşekkür etmeniz lazım.Hukukta aksi ispat edilene kadar herkes suçsuzdur kanısını ne çabuk bir kenara attınız.Vekilleriniz için verdiğiniz hukuk mücadelesi için bas bas bağırıyorsunuz.Olay Ali Kaya'ya gelip dayanınca hukuk profesörü mü oldunuz ? Bunca kestiğiniz ahkamı keşke Selçuk Mutlu içinde kesseydiniz de Güzelyalı'nın çehresiyle sadece RANT uğruna bu kadar oynatmasaydınız ..Ben bir Ak Partli olarak Ali Bey'e şükran borçluyum.Onun sayesinde alt yapı sahibi olduk onun sayesinde bugün asfalt yollarda yürüyoruz.Onun sayesinde bir emniyet binamız, sağlık ocağımız, tedaş binamız, birde yıkılmış yerinde yeller esen belediye binamız ve belediyemiz vardı.Sizler böyle çemkirmekten başka birşey yapmadığınız için hepsi elimizden avucumuzdan kayıp gitti.Siz ancak muhalefet etmeyi yapılan hiçbir işi takdir etmemeyi becerirsiniz.Keşke Ali Bey gibi bir insan bir daha gelse de Güzelyalı - Mudanya tarihinde görmediği hizmeti görse...Ben Ali Bey'in bir daha aday falan olacağını sanmam ya olsa keşke bir Ak Partili olarak benim ve ailemin oyu anasının ak sütü gibi helal olsun.Ali Bey gibi siyasetçilere.Yıllardır boş vaatlere karnımız doydu bizim artık.Bizim Burgazımıza ne yaptıysa Ali Kaya yaptı.Bunu görmeyen gözler ya kördür yada düşman.
Ali Bey in ardında bıraktığı enkaz yukarıdaki yaldızlı laflarla kaldırılamayaca k kadar ağırdır. Gerçekçi olmayan bir yaklaşım Selçuk beyi birde örnek vermiş. Kaldır birni Vur Ötekine
 
 
-10 #5 Ziyaretçi 30-11-2011 23:32
Yorumlari okudum da buram buram cehalet cahiliye kokusu geliyor.Ben 10 katlı mavi bloklarda oturuyorum.Biz o kooperatife girdiğimizde ne Ali Kaya vardı ne Guzelyali Belediyesi ? Ayrica biz o 10 katli binalari yaptirirken bugun bir cogunuzun cocugunun egitim gordugu dortcelik lisesinin arazisini Mudanya Belediyesine verdik.Ama sizin bundan bile haberiniz yoktur.Gerci olsada soylemezsiniz siz her zaman kotuyu gosterir.İyiyi gizlemek icin elinizden gelen cabayi gosterirsiniz.Merak buyurmayin bu halk aptal degil.Keske Chp'liler Ali Kaya'yi aday olmasi icin ikna etselerde 25 yildir Mudanya'da secim kazanamayan Chp nasil secim kazaniyor herkes gorse.Yani bir çamur at izi kalsindir gidiyor.Birseyden haberiniz yok bari kirli fikirlerinizle bilgi sahibi olmak isteyen insanları zehirlemeyin.Bugun bu satırları yazanlar zamanında omurgasizca 5 parti çatısı altında toplananlar değil mi acaba ? Bu tür çirkin yaftalar ancak o zihniyetin ürünüdür.Ali Kaya gibi bir tane Baskan bir tane idareci mı gördü ki Guzelyali onun için kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş hesabı.Siz bu kafayla ancak kendiniz çalar kendiniz oynarsınız yıllardır olduğu gibi.Kalin saglicakla...
 
 
+9 #6 Ziyaretçi 01-12-2011 12:23
Murat Bey sizin ne kadar aydın olduğunuz da yapmış olduğunuz yorumda kurduğunuz cümlelerden belli oluyor(!) Eğer CHP mudanya'da bir yerel seçim hezimeti daha yaşamak istiyorsa işte Ali orada buna dünden razı :) Kimseye çamur atıldığı yok her tarafına şaibe bulaşmışlar için çamur atmaya gerek yok kamuoyu vicdanı her şey'e şahit. Şimdi Ali yi istediğiniz gibi allayın pullayın BİLEN BİLİYOR CHP daha taze olan Emir Ali hezimetini unutmasın
 
 
-7 #7 Ziyaretçi 01-12-2011 18:08
Valla şu yukarda okuduğum yorumlar sayesinde niçin Chp'nin 20 yıldır seçim kazanamadığını anladım.Ali Kaya bu partinin seçilmiş meclis üyesi sizlerde sözde partilisiniz.Tutmuş yerden yere vuruyorsunuz adamı.Siz birbirinizi yemeye devam edin biz her daim seçim kazanırız bu Chp sayesinde :)))
 
 
+8 #8 Ziyaretçi 02-12-2011 10:57
CHP tabnının sesini dinleyerek belediye başkan ve belediye meclis üyelerini belirleyebilece k bir duruş sergileyemediği sürece otel restoranlarında ki masalarda aday iğrenç aday pazarlıkları yapıldığı sürece bu durumda olmaya devam edecektir. Ali ve onun gibiler de değil sorun sorun CHP nin tabanının sesini dinlememesinde. Ders çıkarılırsa ve tabanın sesi kişisel menfaatlerin üstünde dikkate alınırsa AKEPE bir daha ki yerelde iktidarı rüyasında görür. Ali beye tavsiyem gidiniz emekli olunuz dişlerini yaptırarak hayata farklı bir sektörde devam ediniz bu herkes için daha hayırlı
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU