Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Öğretmenler Günü kutlandı.

Öğretmenler Günü kutlandı.

E-posta Yazdır PDF

Yemin töreni stajyer öğretmenlerBüyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul etmesinin 82.nci, bu günün Öğretmenler Günü olarak kutlanmasının ise 31.inci yıl dönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar, Mudanya Ahmet Rüştü Lisesi’nin Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlediği program ile devam etti. Etkinliklere, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Garnizon Komutanı Oğuz Savaş, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Seçil Pınar İncecik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun, belediye meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

AKTÜRK, ÖĞRETMEN EVİ MÜJDESİNİ VERDİ

Eğitime verdiği desteklerden ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun tarafından çiçek takdim edilen Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Anıtlar Kurulu’ndan onayı çıkan ve önümüzdeki ay temeli atılacak olan ‘Öğretmen Evi ve Misafirhanesi’ projesinin müjdesini verdi. Yarınları yetiştiren öğretmenlerin gününü kutlayan Aktürk, “Okullarımızın sorunlarını çözebilme noktasında elimizden geleni yapıyoruz” dedi. “Geleceğin sağlam temeller üzerinde biçimlenmesinde büyük katkısı olan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” diyen Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk ise konuşmasında öğretmenlerin üstlendikleri görevin kutsallığına ve mesuliyetine dikkati çekti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun ise, “Bir ülkenin kalkınması ancak çok iyi yetişmiş insan gücü ile olur. Bu gücü öğretmenler oluşturur” şeklinde konuştu.

STAJYER ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

Şiirlerin okunduğu, “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” oratoryosunun sahnelendiği ve müzik öğretmenlerinden oluşan koronun Türk Halk Müziği parçalarını seslendirdiği programda stajyer öğretmenler yemin etti. Program sonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Öztürk tarafından verildi. Ayrıca Öğretmenler Günü münasebetiyle programa katılan ve M. Agah Bursalı Kreş ve Anaokulu öğretmenlerine kravat ve fular hediye edildi.

 

 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 24 Kasım 2011 21:39 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU