Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Tantekin 'Van İçin Toplanan Yardımları Hayvanlar Yemesin !'

Tantekin 'Van İçin Toplanan Yardımları Hayvanlar Yemesin !'

E-posta Yazdır PDF

Halkın Yükşelişi Partisi Mudanya İlçe Başkanı Ömür TantekinHalkın Yükşelişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yaptığı yazılı basın açıklamasında Van depremi sonrasında toplanan onca yardımlara rağmen halkın çektiği sıkıntıların siyasi kaygılar ve siyasi hesaplaşma peşinde olması yüzünden giderilemediğini, bu nedenle Van'ın Afet Bölgesi ilan edilmediğini iddia etti.

Tantekin açıklamasında Libya' lı muhaliflere 300 milyon dolar gönderen hükümetin aynı hassasiyeti Van'lı lara göstermediğini belirterek dış ülkeler dahil olmak üzere gelen yardımların gerektiği gibi halka aktarılmadığını iddia etti.

Van'da zorunlu bir göç yaşandığına dikkati çeken Tantekin felaketin ardından en büyük acıları çocuk, bebek ve yaşlıların yaşadığını vurgulayarak "Yaşanılacağı kesin olan ama zamanı kestirilemeyen İstanbul depremine gün sayılırken kurbanlık koyun gibi bekliyor, devletin tedbir almasını istiyoruz. Bu takdiri siyasi takdiri idari olamasın." dedi.

Ömür Tantekin'in basın açıklamasının tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

HYP Mudanya Basın Açıklaması

ÜŞÜYEN ŞEHİR VAN

Van için başta Suudi Arabistan Kralından 50 milyon dolar, bunun dışından Japonya, İsrail, Kore, Azerbaycan, İran gibi 28 ülkeden büyük miktarlarda yardımlar yapıldı.

Ayrıca Milletçe seferber olup, yüzlerce TIR yiyecek, giyecek gönderildi. Bütün Türkiye görevini yaptı.

VAN İÇİN TEK YÜREK

19 Televizyon kanalı birleşip aynı anda Van İçin Tek Yürek programı ile bir gecede 62 milyon TL. yardım topladı. Diyanet kurumu camilerde bayram sabahı meblası açıklanmayan büyük para yardımı topladı.

Yapılan yardımlar Van'ı en az beş kez yeniden inşa edecek bir miktara ulaştığını tahmin edebiliyoruz. Dahası bir çok kuruluş tarafından yardım amaçlı konser, resim, fotoğraf sergileri gibi etkinlikler düzenlenip elde edilecek paraların depremzedelere bağışlanacağı açıklandı ama Van göçüyor.

Çadırda Donan Bebekler, Çadırla Yanan Çocuklar !

Depremin üzerinden 1 aylık zaman geçti. Neden bu devlet soğukta titreyen, içecek suyu olmayan insanların hayatlarını biraz olsun düzene sokamaz?

Neden bu insanlarımız bu soğukta yazlık çadırlara mahkûm edilir?

Başbakanın Libya'lı muhaliflere 300 milyon Amerikan Doları yardım ederken gösterdiği hassasiyeti niye Vanlı'ya göstermez?

Van Afet Bölgesi ilan edilirse belediyeye fazla para gideceğini söyleyen Başbakan kendisine muhalefet eden herkesle siyasi hesaplaşma peşinde. Van'a yapılan yardımlar Marmara ve Düzce depreminde bu oranda yapılmamıştı.

Van İçin Toplanan Yardımları Hayvanlar Yemesin !

Van Yüzüncüyıl Üniversitesi öğrencilerinin hepsinin alnından öpmek gerekir. Gönüllü olarak sorumluluk alan öğrenciler oradaki tüm sıkıntılara çözüm üretmek için gece geç saatlere kadar durmadan çalışıyorlar. Depolarda gönderilen yardım malzemelerini düzenleyip kriz masasında tespit ettikleri ihtiyaç sahiplerine ev ev, çadır çadır dolaşıp dağıtım yapmaktadırlar. Ama Van göçüyor, zorunlu göçüyor.


SON SÖZÜMÜZ VE TEMENNİMİZ

Yaşanılacağı kesin olan ama zamanı kestirilemeyen İstanbul depremine gün sayılırken kurbanlık koyun gibi bekliyor, devletin tedbir almasını istiyoruz. Bu takdiri siyasi takdiri idari olamasın.

İNSAN BELLİĞİ UNUTMAKLA SAKATTIR.
UNUTMA, UNUTTURMA

Ömür TANTEKİN

Halkın Yükselişi Partisi
Mudanya İlçe Başkanı

Son Güncelleme ( Çarşamba, 30 Kasım 2011 23:57 )  

Yorumlar  

 
+5 #1 Ziyaretçi 01-12-2011 22:25
23 EKİMDE MEYDANA GELEN DEPREMİN 40.GÜN MEVLİDİ
DÜN AKŞAM OKUTULDU ÖLEN ÖLDÜĞÜ İLE KALDI HAYAT
DEVAM EDİYOR VANDAKİ DEPREM SINAVINDAN İKTİDAR
DA GÖÇÜK ALTINDA KALDI PARANIN GÜCÜ İLE SEÇİM
ALANLAR PARANIN GÜCÜ İLE VANLININ YARASINI SARSIN
YAPILACAK İŞLER YAPILMIŞ OLANLARLA KALMASIN?
 
 
+7 #2 Ziyaretçi 02-12-2011 13:32
DERSİMİ,BEDELLİ Sİ,VİCDANİ REDDİ DERKEN VAN DEPREMİNİ ÜSTÜ ÇOKTAN ÖRTÜLDÜ.KIŞ GÜNÜ YAZLIK ÇADIRLARDA BARINDIRILMAK ZORUNDA BIRAKILAN VANLI VATANDAŞIMIZIN ÇADIRI YANIYOR,DEPREMD EN KURTULANLAR ÇADIRDA HAYATINI KAYBEDİYOR,NEDE Nİ BİLİNMEZ ŞEKİLDE MALZEME DEPOSU YANIYOR,KÜÇÜK ÖZNUR'LAR SOĞUKTAN ÖLÜYOR,DERSİMLE BİRBİRLERİNİ YÜZLEŞMEYE ÇAĞIRANLAR KÜÇÜK ÖZNUR'LA NASIL YÜZLEŞECEKLER ?
EVET VAN ÜŞÜYOR,VAN GÖÇÜYOR,
YA ANKARA DUYUYOR MU ????
 
 
+4 #3 Ziyaretçi 03-12-2011 15:32
DEPREM OLAĞANDI YAPILAR KÖTÜ
SANKİ ÜZERİNDEN GEÇMİŞTİ ÜTÜ
ÇÜRÜK YAPANLARIN BOZUKTU SÜTÜ
HARAP YAPILARI SİLDİ O DEPREM

BİR ÇOK OCAKLARIN TÜMÜNÜ SİLDİ
YIKILAN BİR DEĞİL KOSKOCA İLDİ
HERKES BU YIKIMI DEPREMDEN BİLDİ
ÇÜRÜK BİNALARI YIKTI O DEPREM
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU