Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Vildan Yıldırım Zeyrek 'in İki Yıllık Çalışması Barış Manço Kültür Merkezi'nde Sergilenecek

Vildan Yıldırım Zeyrek 'in İki Yıllık Çalışması Barış Manço Kültür Merkezi'nde Sergilenecek

E-posta Yazdır PDF

Vildan Yıldırım ZeyrekEmekli Öğretmen Vildan Yıldırım Zeyrek 4'ncü Turistik El Sanatları Sergisi'ni 10 Aralık 2011 Cumartesi günü Barış Manço Kültür Merkezi'nde açıyor.  İki yıllık bir el emeği çalışmasının sonucunda meydana gelen sergi 22 Aralık 2011 gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Vildan Yıldırım Zeyrek iki yılda 2Km.'lik sicim, levha bakır,folyo,maun kaplama, boncuk, pirinç, cam, kozalak, zamak ve daha pek çok malzeme kullanarak el emeği ile meydana getirdiği eserlerinde hiç bir ön çizim ve projelendirme yapmadan çalıştığını belirtti.

İlk Turistik El Sanatları Sergisini Bursa Necatibey Kız Meslek Lisesi'nden birincilikle mezun olduktan sonra, Bursa Güzel Sanatlar Galerisi'nde açan Zeyrek 2. sergisi'ni 1973 yılında Edirne Kız Öğretmen Okulu'nda okurken Şubat tatilinde İstanbul Beyoğlu Güzel Sanatlar Galerisi'nde açtı.

Tıkla Vildan Yıldırım Zeyrek Ropörtajını Dinle

Üçüncü sergisini Gümüzşhane'de öğretmenlik yaptığı sırada yaz tatilinde geldiği Bursa Güzel Sanatlar Galerisi'nde açan Zeyrek şimdi çok uzun yılların sonunda iki yıl süren aralıksız çalışması ve "Ustalık sergim" tanımalamasıyla  Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi'nin üst kısmında bulunan Barış Manço Kültür Merkezi'nde 10 Aralık Cumartesi günü açıyor.

Sergiye Mudanya ve Bursa protokolü ile tüm sanatseverleri davet eden Zeyrek yaptığı çalışmaların emek, sebat ve sabır neticesinde meydana geldiğini vurgulayarak sergilenecek el sanatları ürünlerinin yeni yetişen nesile önemli bir mesaj taşıdığına dikkat çekti.

SERGİ

Vildan Yıldırım Zeyrek  4. Turistil El Sanatları Sergisi

10- 22 Aralık 2011 Barış Manço Kültür Merkezi
Yıldırım -Bursa

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Pazar, 04 Aralık 2011 22:30 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU