Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Mega Sahil Projesi İhaleye Çıkıyor

Mudanya Mega Sahil Projesi İhaleye Çıkıyor

E-posta Yazdır PDF

Mega Sahil Projesinden bir görüntü.Mudanya sahillerinde yapılması planlanan ‘Güzelyalı Feribot iskelesi ile Mudanya balıkçı barınakları arası Sahil Bandı Kentsel Tasarım Projesi’ için ihale tarihi askıya çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya sahillerine değer katacak olan Mega Sahil Projesi için ihale tarihini belirledi. Proje kapsamında 7,2 kilometrelik bantta sahildeki iskeleden, balıkçı barınaklarına kadar olan bölge ele alınacak. 2013 yılında tamamlanması hedeflenen proje, Mudanya’nın tarihi ve yeşili gibi değerlerinin korunması açısından da büyük önem taşıyor. Proje kapsamında farklı niteliklere sahip 11 meydan ve meydancıklar oluşturulacak.


730 İŞ GÜNÜNDE TESLİM EDİLECEK


Mudanya sahillerinde yapılması planlanan ‘Güzelyalı Feribot iskelesi ile Mudanya balıkçı barınakları arası Sahil Bandı Kentsel Tasarım Projesi’ için ihale tarihi ise 22. 12. 2011 olarak belirlendi. İş teslimi itibari ile 730 iş gününde tamamlanması öngörülen projede Güzelyalı Feribot İskelesi-Mudanya Balıkçı Barınakları Arası Kentsel Tasarım ve Rekreasyon İnşaatı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceği ve ihaleye ilişkin ayrıntılar Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde kamuoyuna duyuruldu.

İMRALI İRTİBAT İSKELESİ DE KALKIYOR


Proje ayağında ise kentin ana odak noktası ve kent meydanı olan Mudanya Meydanı, Mütareke Meydanı, kentin denize açılım noktalarındaki günlük ihtiyaçların karşılanacağı toplanma alanlarından oluşan meydancıklar, yaklaşık 2,6 hektarlık alanı kapsayan ve fonksiyonlarıyla kentsel park niteliği taşıyan yeşil alan sisteminin odak noktası, deniz parkı ile uzun vadede yapılması planlanan gösteri veya konser gibi organizasyonların yapılabileceği rekreatif meydan olan İskele Parkı olarak yapılandırılması hedefleniyor. Proje kapsamında İmralı Adası ile ulaşımın sağlandığı Mudanya belediye sarayı karşısında ki Askeri iskele de bulunduğu bölgeden kaldırılıyor. Arnavutköy’de yeni yapımına başlanacak olan iskelenin ise bahar aylarında hayata geçmesi bekleniliyor. Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk konuyla ilgili açıklamasında, Mudanya’nın artık hak ettiği ver bu güne kadar fazlaca görmediği değeri kazanacağı için mutlu olduklarını belirtiyor.

MUDANYA TURİZMDEN HAK ETİĞİNİ ALACAK


Başkan Aktürk açıklamasında,” Mudanya belediyesi ve Bursa Büyükşehir belediyemizin ortak çalışmalarıyla birçok yeni yatırımı ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Şimdi önümüzde çok daha büyük bir proje var. Bursa Büyükşehir belediyesinin projesi olan mega sahil düzenleme projesi bu ay içinde ihaleye çıkıyor. Proje tamamlanarak hayata geçtiğinde Mudanya ilçemiz bugüne kadar alamadığı dev yatırımlardan birini almış olacak. Belediyeler olarak bizlerin en büyük isteği ve arzusu Mudanya’nın denizi, doğası, temiz havasıyla anılırken diğer yandan da aldığı dev projelerle adını duyurabilmesi ve bununla birlikte turizmden hak ettiğini alabilmesi” dedi.

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 22 Aralık 2011 12:38 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU