Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya da Toplanan Kapaklar Engelli Aracı Olacak.

Mudanya da Toplanan Kapaklar Engelli Aracı Olacak.

E-posta Yazdır PDF

Resul Çelik (kare gömlekli) 22 bin kapak topladıEngelli vatandaşların sosyal yaşamda daha fazla yer alabilmesi amacıyla Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından yürütülen ‘Altın kapak sandalyeye’ projesine sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte belediyelerinde destekleri yoğun olarak sürüyor.

Bu amaçla Mudanya belediyesindeki birimler de kapak toplamayı sürdürüyor. Bu arada Mudanya da esnaflar arasında da kapak toplama kampanyası da devam ediyor. Mudanya yeni hale çıkış yolunda yıllardır lokantacılık yapan Çiçek Izgara sahibi Resul Çelik lokantasında topladığı 22 bin kapağı Mudanya belediye görevlisi Haydar Öztoprak’a teslim etti. Çiçek ızgara sahibi Resul Çelik,” Bir iki engelli vatandaşımıza yaralı olabilirsek ne mutlu bizlere. 6 ayda topladığımız kapaklar 22 bini buldu. Belediyeye teslim ettiğimiz kapaklar daha sonra engellilerin kullanabileceği araçlar olarak geri dönecek bundan daha güzel bir mutluluk olabilir mi?” dedi.

Kapak toplama kampanyasının başladığı günden bu yana kampanyaya destek veren ve duyarlı insanları bu konuda bilinçli olmaya davet eden Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk’ te açıklamasında,” Hiçbir kapağı çöpe atmıyor topluyoruz bizlerde bu kampanyaya yoğun destek veriyoruz. Belediyemiz birimlerinde de bu konuda faaliyet var. Toplanan kapaklar önümüzde ki günlerde kampanyayı düzenleyen Bursa Kent Konseyine teslim edilecek. Kampanyanın çok daha uzun bir süre devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.
      

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cumartesi, 24 Aralık 2011 23:11 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU