Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Mudanya Arama Kurtarma (MAK) Güçleniyor

Mudanya Arama Kurtarma (MAK) Güçleniyor

E-posta Yazdır PDF

Mudanya gen tr

Mudanya Belediyesi bünyesinde kurulan Arama Kurtarma Ekibi'nin (MAK) teçhizat ve araç filosu genişliyor.

Acil müdahale ekipmanları ile donatılmış araç, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve MAK üyeleri tarafından tanıtıldı.

Marmara Bölgesinde sayılı ekipler arasında bulunan, Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MAK), teçhizat ve araç filosunu her geçen gün büyütüyor. Marmara Bölgesinde yaşanması uzmanlarca belirtilen muhtemel deprem felaketine karşı gün geçtikçe ekip ve ekipman yönünde büyüyen MAK, 7 kişi kapasiteli, içerisinde sedyeler, kesiciler ve kırıcı aletlerin bulunduğu ve acil müdahale ekipmanları ile donatılmış ve önünde 4,5 tonluk vinç özelliği olan aracı filosuna ekleyerek günüce güç kattı.

Türkiye'de ilk defa kdv teşviğinden faydalanılarak belediye bütçesine kdv yükü yüklemeden Mudanya Belediyesine kazandırılan ve Devlet Malzeme Ofisi (DMO) 'nun fiyat listesinden daha ucuza alınan araç doğal afetlerde hayat kurtaracak.

Ekibin gün geçtikçe güçlendiğini ve bu yönde çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, böylesine değerli bir aracı alarak belediyemiz arama kurtarma ekibinin hizmete soktuğumuz için mutluyuz bu yeni aracımız ekibimize daha donanımlı ve çok daha seri bir şekilde olası olaylara anıda müdahale etme imkanı sağlayacak olmasının yanında ülkemizde meydana gelebilecek doğal afetlerde de hizmet verecek olan bu aracımız ihtiyaç duyulan her bölgeye seri bir şekilde ulaşacak. Yani Mudanya belediyesi arama kurtarma ekibimiz, 24 saat görevinin başında ve hizmet vermeye, yardıma koşmaya hazırdır. Ekip üyelerimiz her zaman eğitimlerini sürdürüyor ve dinamik bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.  Aldıkları eğitimler içinde dağcılık, sualtı ve su üstü , teknik malzeme ile tahliye, arazide arama yapma, binalardan enkaz altında yaralı arama ve tahliyesi ve psikoloji eğitimleri de alıyorlar" dedi. 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cumartesi, 21 Kasım 2020 12:24 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU