Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Mudanya Çamaşır Deresi Mevkiine Yeni Park Yapıldı.

Mudanya Çamaşır Deresi Mevkiine Yeni Park Yapıldı.

E-posta Yazdır PDF

mudanya gen tr

Mudanya Belediyesi Basın Bürosu bülteninden edindiğimiz bilgiye göre 4 yıla yakın bir zamandır Mudanya belediyesi tarafından ilçeye ve Güzelyalı mahallesine 40. ın üzerinde oyun ve dinlenme parkı yapıldı.

Bu parklardan iki tanesi engelli vatandaşların kullanımı için, birkaç tanesi sadece küçük çocukların oyunlar oynamaları için diğerleri de yetişkinler için yapıldı. Diğer bölgelerinde oyun  ve dinlenme parkları ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini belirten, Belediye Başkanı Hasan Aktürk göreve gelindiği günden bu yana belediye sınırları içinde ki bölgelerde kalan mahallelerde oyun ve dinlenme parklarının yapımlarına hız kazandırıldığını ve bu yönde ki ihtiyaçların giderildiğini belirtti.

Belediye Başkanı Aktürk açıklamasında," 4 yıla yakın süredir Mudanya ve Güzelyalı bölgemizde ki hemen tüm mahallelerimizde ihtiyaç duyulan oyun ve dinlenme parklarımızı oluşturuyoruz. Hem yetişkinleri hem çocuklarımızı hem de engelli vatandaşlarımızı düşünerek parklarımızı oluşturuyoruz. Belediye olarak 4 yıla yakın bir zamandır 40' ın üzerinde parkımızı oluşturarak hizmete soktuk. Halit paşa mahallesi, Samanyolu caddesi Çamaşır deremiz bölgesinde oluşturduğumuz Samanyolu isimli parkımızın özelliği, daha önce bu parkımızın bulunduğu alanda Sosyal Güvenlik Kurumu için yer oluşturulacaktı ve bu parkı da hemen 50 metre üst tarafta bulunan yere yapacaktık ancak parkın küçük olacağı ve ihtiyaca cevap veremeyecek durumda olmasını düşünerek Sosyal Güvenlik Kurumunu buraya kaydırarak parkın bugünkü yere yapılmasını sağlamak için bu parkımızı planlamaya koyup buradaki parkı düzenledik. Türkiye de 60 ilçede Sosyal Güvenlik Kurumunun açılışı gerçekleştirilecek. Bunlardan 61. cisi Mudanya belediyesi olarak devreye girdik ve kabul edildi. Altında bir bodrum katı, arşiv bölümü ve üzerinde büroların bulunduğu 2 kat üzerine yapılacak. Bu yapılan parkımız 1400 metrelik bir alanı kaplıyor. Çevre düzenlemesi devam eden bu parkımızın aydınlatmasını da önümüzde ki günlerde tamamlayacak hizmete sokacağız" dedi.

 

Son Güncelleme ( Salı, 27 Kasım 2012 21:57 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Denetçi 28-11-2012 15:14
Park demek , kilit parke taş döşeyip ortasına bir kaç oyun aleti koyup etrafına da bir kaç bank yerleştirmek değildir. Park demek çim alan demektir , park demek ağaç demektir, gölge demektir. Yapılan parklar toplam kaç m2 dir? Bu parkların kaç m2 si oyun aleti alanıdır ? kaç m2 si yeşil alandır ? kaç m2 si beton ve parke taştır. Bahçe bakımı olmasın diye yeşil alanlar kısıtlı bırakıldığı intabaı hakimdir.
Yeni yapılan parkalara fidan değil , büyük ağaç transferleri yapılmalıdır. Mudanya yolu yapımında pek çok ağaç talan edilmiştir. Bu ağaçlar neden park ve bahçelere transfer edilmesi düşünülmeiştiri ???? Yüzlerce ağaç gözümüzün önünde iş makinaları ile kesilmiş i yıkılmış ve parçalanmıştır.

Ayrıca yapılan oyun parkalarının etrafına kaldırım taşı konmakta olup pek çok çocuk bu taşlara düşerek vurabilmektedir . Ve gene ayrıca yapılan parklardaki aletlerin düzenli aylık bakımları yapılmamaktadır . Pek çok alet bozulmaktadır ve bazıları çocuklar için tehlikede oluşturabilmekt edir.
 
 
0 #2 fikiradamı 28-11-2012 15:45
Parklar işte böyle yerlere yapılmalı belediyeyi tebrik ederim.Geçmiş dönemlerde Mudanya Kordon boyuna birçok irili ufaklı park yapılmış.Bulvarların özelliği akışkanlık sağlamasıdır.Malesef bu sahildeki parklar akışkanlığı bozuyor ve sirkülasyon sağlanamıyor.Mesela Mudanya sahil boyunun ortasındaki bu parklar ve diğer yapılar kaldırıp başka yerlere taşınırsa sahil boyunun daha ferah olacağı kanaatindeyim.Teşekkürler.
 
 
0 #3 mudanyalı3 28-11-2012 20:15
park bir tek şükrüçavuş mah harmanlar caddesine yapılmadı hala 10 senelik eski park dökülüyor fikir adamı yandaş olduğunu belli ediyor her yer mudanya caddeler değil mahalleler sokaklarda unutmasınki akp en çok oyu şükrüçavuştan aldı ama hizmet sıfır
 
 
0 #4 Mudanyalı 28-11-2012 22:37
Evet Mudanyada gerçekten eski dönemlere göre yeni yapılan parklar çok güzel. Özellikle engelliler içinde parkların yapılması çok anlamlı. Eskiden burgazda ailecek oturacak bir meydanımız bile yoktu. Ama şimdi ailecek konu komşu alıyoruz çayımızı termosumuzu yeni yapılan kent meydanında rahatça ferah bir ortamda oturuyoruz. bunu bize sağlayan belediyemize teşekkür ederiz.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU