Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Kaymakamı Adem ÖztürkMudanya Kaymakamı Adem Öztürk, yıl sonu dolayısıyla kamu kurumlarının idarecileri, İl Genel Meclis Üyeleri, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla İlçe Koordinasyon Toplantısı yaptı. İlçe Müftülüğü Çınar Toplantı Salonu’ndaki toplantıya İl Genel Meclis Üyeleri Raif Döner ile Rıdvan Çalışkan’ın yanı sıra Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, Jandarma Merkez Karakol Komutanı Kıd. Başçavuş Mustafa Ekici, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ergin Öztekin ile muhtarlar ve kurum amirleri katıldı.

Mudanya gen tr ye özel İlçe Koordinasyon Toplantısı Blok Ses Kaydı. Tıkla Dinle.


Kaymakam Öztürk'ten Resmi Törenlere Katılım Uyarısı

2012 yılında yapılan çalışmalar ve projelerin yanı sıra 2013 yılında gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar hakkında sunum yapan Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, eğitim, sağlık ve ilçenin imar plan ve projeleri hakkında kurum amirlerinin koordineli olarak çalışmalar sergilemesini istedi. Kurumlardan tasarruf tedbirlerine önem verilmesini isteyen Öztürk, törenlere katılım noktasında da hassasiyet gösterilmesini talep etti. Karayolları tarafından Bursa-Mudanya yolunda yapılan çalışmalar ile Sağlık Bakanlığı’nın Tepederbent Mevkii’nde TOKİ aracılığıyla yapımını sürdürdüğü Devlet Hastanesi’nin ilçe için önemine dikkati çeken Öztürk, yeni Hükümet Konağı ile ilgili çalışmaların da 2013 yılında programına alınması yönünde çalışmaları takip ettiklerini kaydetti.


Kaymakam Öztürk "Güzel Sanatlar Fakültesinin Takipçisiyiz"


Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Mudanya’ya kazandırılması noktasındaki takiplerini sürdürdüklerini belirten Öztürk, Güzelyalı Siteler Mahallesi’nde ilköğretim okulu için arsası hazır olan yere İl Özel İdaresi kanalıyla okula kavuşturulması yönünde İl Genel Meclis üyelerinden de desteğini beklediğini ifade etti.


Mürsel Köy Muhtarı Hüseyin ÇAKIREğitim Gönüllüsü Muhtar Hüseyin Çakır'a Özel Teşekkür

Bu arada Mürsel Köyü Muhtarı Hüseyin Çakır’ı tebrik eden Kaymakam Adem Öztürk, Muhtar Çakır’ın gayret ve girişimleriyle köylünün mahalli imkanlarıyla büyük bir yatırıma kavuştuğunu Sağlık Meslek Lisesi’nin tamamlanarak eğitime açıldığını anlattı.

Mudanya Belediyesi'nin 2013 Yılı Projeleri


Toplantıda daha sonra söz alan Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış ise, 2013 yılında yapımına başlanacak olan projelerden bahsetti. Öğretmevi ve lokalinin kaba inşaatının tamamlandığını, 1-2 ay içerisinde MEB’na tesliminin yapılacağını kaydeden Başkan Yardımcısı Saldırış, Halitpaşa Mahallesi’nde stadyum karşısındaki sosyal tesis ile kapalı Pazar yeri ve Yeni Mahalle’deki sosyal tesislerin yeni yılda yapımına başlanacağını ve yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Bademliye Yonca Kavşak Güzelyalı'ya Üst Geçit. BUDO 9 Aralık 2012'de Başlıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Kartal SaldırışKarayollarının Mudanya-Bursa yolundaki çalışmalarına dikkati çeken Saldırış, Güzelyalı girişine üstgeçit projesi eklettiklerini belirterek, “Güzelyalı kestirmesi tabir edilen yerde kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Bu yıl üstgeçit projesi çalışmalarına başlanacak. Ayrıca karayolu çalışmalarının tamamlanmasıyla Bademli’ye yonca kavşağı inşaatı başlanacak ve 180 günde hizmete açılacak” diye konuştu.

Araç parkı en geniş belediye olduklarını gururla dillendirdiklerini kaydeden Saldırış, “Bu kadar aracı ne yapacağız diye sorarsanız. 33 köy, Mudanya’ya mahalle olarak bağlandığında bu araçlar bile yetmeyecek. Ama şimdiden hizmette ulaşım noktasında bunun altyapısı hazır” dedi. Saldırış BUDO'nun 9 Aralık 2012 de 3 gemiyle İstanbul Seferlerine başlayacağını söyledi.

 

 

Güzelyalı Siteler Mahallesi İlk Okulu İçin 500 Bin TL Ayrıldı.

Mudanya İlçe Koordinasyon ToplantısıToplantıda İl Genel Meclis Üyeleri Raif Döner ile Rıdvan Çalışkan ise, 2013 yılında İl Genel Meclis görevlerini son kez yapacaklarını belirterek, görev süreleri içerisinde Mudanya ve köylerine yapılan yatırımları anlattı. Üyeler, hazırlığında sona gelinen İl Genel Meclisi’nin 2013 yılı bütçesinde Güzelyalı Siteler Mahallesi’nde yapımı planlanan ilköğretim okulu için 500 bin TL’nin Mudanya’ya aktarılması yönünde çalışmaların son aşamaya geldiğini, Akköy’de ise ilköğretim okuluna ana sınıfı yapılmasını programa aldıklarını kaydetti. İl Genel Meclisi Üyeleri, yeni dönemde ilçeye ayrılacak bütçe ile köylerde tarımsal amaçlı sulama göletlerinin yapımının yanı sıra köylerde öncelikli ihtiyaç arz eden konuların giderilmesi yönündeki çalışmalara öncelik vereceklerini söyledi.

Toplantıda ayrıca koordinasyon noktasında eksikliği hissedilen konularla ilgili daire amirleri ve kurum yöneticileri karşılıklı bilgi paylaşımında bulundu. 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cuma, 07 Aralık 2012 17:37 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU