Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Mudanya Mega Sahil Düzenlemesinde Yeni Gelişme

Mudanya Mega Sahil Düzenlemesinde Yeni Gelişme

E-posta Yazdır PDF

Mega Sahil Projesinden bir görüntü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya-Güzelyalı arası Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi kapsamında deniz üzerine belli noktalarda yapacağı genişletme konsollarıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay geldi. Onayla birlikte, 20 Aralık’ta ihalesi yapılacağı duyurulan Mütareke Evi’nin restorasyonu ve çevre düzenleme işinin kapsamı, genişletilmek üzere geri çekildi.

Bursa Büyükşehir ve Mudanya belediyelerinin yatırım taahhütleri arasında bulunan Mudanya-Güzelyalı arası Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi yeniden şekillendi. Büyükşehir Belediyesi, yatırımın belli noktalarında kıyıya fore kazıklar çakılması ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen onay doğrultusunda daha önceden 20 Aralık olarak duyurusunu yaptığı restorasyon ve çevre düzenlemesi ihalesini geri çekti.

KIYI KENAR ONAYI…

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, daha önceden belli bir mesafe dahilinde yapılacak olan yatırım ihalesinin, kıyı kenarla ilgili Ankara’dan gelen onayla birlikte yeniden şekillendiğini duyurdu. Mütareke Müzesi Evi’nin restorasyonu ile meydan ve İnönü Parkı’nın da olduğu alanla ilgili Anıtlar Kurulu’ndan ayrı bir proje onaylatarak ‘olur’ aldıklarını hatırlatan Başkan Aktürk, Büyükşehir Belediyesi’nin proje dahilindeki restorasyon ihalesini 20 Aralık olarak duyurduğunu, ancak bu projelere başlanmadan Ankara’dan gelen onayın kendilerini daha da kuvvetlendirdiğini söyledi.

“İHALE BİR AY GECİKMELİ OLACAK”

“İhale noktasında belki bir ay kadar daha gecikeceğiz ancak yeniden ihaleye çıkacak olan yatırımda yine başlangıç noktamız Mütareke binası olacaktır” diyen Aktürk, “Büyükşehir’in daha önceden duyurusunu yaptığı ancak bu gelişmeler karşısında geri çektiği 20 Aralık’ta yapılacak olan ihalede Mütareke Müzesi’nin restorasyonunun yanı sıra çevresine yer alan meydan düzenlemesi ve aynı zamanda sahil düzenleme projesinin bir bölümü olan İnönü Bulvarı’ndaki park alanı ile kent meydanı düzenlemesinin de hayata geçirilmesi hedeflenmişti. Ancak bu kez çalışmamızda, proje kapsamında belli noktalarda yapımı öngörülen denize fore kazıklar da çakılarak mevcut genişletme konsollarının yapımı sağlanacak. Çalışmalarımız sadece İmralı İrtibat Büro Amirliği olarak kullanılan iskeleye kadar değil, ilçe girişindeki iskeleye doğru devam edecek” diye konuştu.

Yavuz Gerçekçi

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 13 Aralık 2012 12:28 )  

Yorumlar  

 
+18 #1 Mehmet GÜNGÖR 13-12-2012 14:01
Yeni projeler yapar,bunları dev reklam panolarıyla halka duyurarak,seçim malzemesi yaparsınız.Önceki projelerinizin panoları hala duruyor.Fiiliyatta hiç bir şey yok.Bu boyunuzdan büyük işleri bırakın, sokakları süpürüp temiz tutun yeter.
 
 
+13 #2 gerçekler 13-12-2012 17:18
Bir açıklama var ama doğrudürüst anlamadığımı belirtmek isterim.Fore kazıkları ile mütareke alanının ne alakası var çözemedim.Zaten daha önceki sahil projesinin ihaleside iptal edilmişti şimdide bu mütareke meydanı projesi iptal oldu.

Mudanya Mütareke Alanının şimdiki durumu ortada nerdeyse otopark olarak kullanılıyor.Mütareke evinin yanında eski korsan cafenin bulunduğu alan ise deyim yerindeyse rezalet durumda.Ve bu proje 4 senelik bir proje yani seçim çalışmalarında da vardı çok geç kalınmış bir proje.Eğer bu meydanın çok daha iyisini yapacaklarsa ihale ertelensin fakat 1 ay sonra tekrar ihale yapılacak deyip 1 sene sonraya kalmasın. Umarım,estetik, yayalaştırılmış ve tarihi değerlere uygun bir mütareke meydanı yapılır.Hala umudum var.

Not:Şu an mütareke alanına bir tane daha reklam panosu koyuyorlar,bu yine heralde büyükşehirin işi artık yeter demenin zamanı gelmedi mi şu reklam panolarına her tarafımız reklam panosu oldu.Yapmayın artık kaldırın şunları kordonun ortasına diğer belediyeler heykel diker biz reklam tabelası dikiyoruz.Biraz onları örnek alın.
 
 
-11 #3 deniz 14-12-2012 15:56
Bende bir vatandaş olarak Mütareke evi resterasyonu mütareke meydanının bir an önce düzenlenmesini bekliyordum.Sahil düzenlemesinden dolayı İhale 1 ay sonra gerçekleşecekse çok fazla birşey kaybedilmez ama yeterki yapılcak şey Mudanyanın kimliğini yansıtsın.
 
 
+11 #4 sokrates 15-12-2012 16:24
Sahil projesi en başta 7.2 kmlik olarak planlandı ve hedef 5 sene içerisinde bitirebilmekti.Sonradan parça parça yapılması hedeflendi şu an 4 sene geçmesine rağmen bir bölümüne bile daha başlanamadı.Yalnız merak ettiğim bir konu var büyükşehir planladığı bu projenin hepsine uyuyor mu?Mesela ilçemize bir Budo İskelesi yapıldı,benim bildiğim bu iskele projesi sonradan çıktı. Bu iskelenin yapılması ve önüne set çekilmesi Montania'ya doğru yapılacak sahil düzenlemesinin önüne geçmiyor mu,sahil yolunu bölmüyor mu?Bu iskelenin buraya yapılması trafiği dahada felç etmezmi?Yoksa bu iskele geçici olup sahil projesi ile birlikte daha farklı bir yere mi taşınacak? Bunların açıklanması gerekmiyor mu?
 
 
+8 #5 Realist 15-12-2012 20:29
bakanlık sadece dolgu yapılacak alanın genişliğiyle ilgilenir, fore kazık yapılacak diye bakanlıktan izin mi alınır ? !!!!....çok ilginç bir açıklama....o ve ya bu 5 yıl oldu arkadaş, hala neyin izni alınıyor ? ve ya neden alınamıyor...ve ya bu 5 yıl sadece izin mi aldık denilecek
 
 
+8 #6 STADYUM 16-12-2012 11:11
SEVGİLİ MUDANYALILAR HATIRLARMISINIZ HANİ STADYUM PROJELERİ VARDI. HANİ ALTI OTOPARK OLACAK,TRİBÜNLE Rİ BEŞBİN KİŞİYİ ALACAK. NİYE ONDAN BAHSETMİYOR YETKİLİLER HİÇ .BASINDA UNUTTU MU BU PROJEYİ? SEÇİM YAKLAŞIYOR YALAN ,DOLAN, RİYA HEPSİ SERBEST OLUYOR ALLAH'TAN KORKMAYANLARA.
 
 
+2 #7 demokrasi 17-12-2012 19:24
Büyükşehirin yaptığı işleri anlayamıyorum.Geçenlerde sahili gezerken birşey gözüme çarptı.Mudanya Belediyesinin daha önceden diktiği oturma bankları gitmiş yerlerine bursa büyükşehir belediyesi yazan yeni oturma bankları gelmiş.Şimdi eski bankların birşeyi yoktu bunların değişmesinin nedeni kaynak israflığı değilmidir?Yoksa üzerinde Mudanya yazısı var diye mi bu rahatsızlık.
 
 
+1 #8 Asteroid 18-12-2012 13:29
tabi tabi... yan yattı çamura battı....
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU