Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi EFKAN ALA Mudanya'dan Net Mesaj Verdi. "Seçimin etkisi uluslararası olacak"

EFKAN ALA Mudanya'dan Net Mesaj Verdi. "Seçimin etkisi uluslararası olacak"

E-posta

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Eski Bakanı Efkan ALA yaklaşan yerel seçim dolayısıyla Mudanya Esnaf Odası, Dağ-Der ve Erzurumlular Derneğini ziyaret etti.

İçişleri eski bakanı Efkan ALA Mudanya Esnaf Odasını Ziyaret Etti.

Dünyanın gözünün Türkiye'deki 31 Mart seçimlerinde olduğunu vurgulayan İçişleri Eski Bakanı  ALA, "Yerel seçim sonuçlarına göre Sayın Cumhurbaşkanımızın eli  kuvvetlenecek. Türkiyenin dünya arenasında söz sahipliğimiz belirlenecek" dedi. Eski bakan ALA, "Bizim gücümüz sizlerin bize sandıkta gösterdiği destektir. O güç olduğu sürece bizim önümüzde kimse duramaz. 15 Temmuz'da, Gezi olaylarında ve kapatma davalarında bunu gördük. Bu başarının altında vatandaşlarımızın imzası vardır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cesurca milli iradeyi en iyi şekilde temsil ediyor. Hepsi bir araya geldiği zaman Türkiye'de yönetim iklimi oluşuyor" dedi.

"Güçlü olmak için bir ve beraber olmalıyız"

Büyük güçlerin ekonomik olarak didiştiği bir zamanda olduğumuz belirten ALA, "Bölgemizin haritalarının yeniden çizildiği bir süreçle karşı karşıyayız. Böyle bir zamanda didişmenin alemi yok. Birlikteliğin çok faydası vardır. Bu ülkeyi koruyup gözümüz gibi ileriye taşımalıyız. Dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına girmek için emin adımlarla ilerliyoruz. Biz tarihimizin bize yüklediği sorumluluğu yerine getirmeliyiz" diye konuştu.

"Seçimimiz yerel fakat etkileri Uluslararası olacaktır"

Türkiye'den bakıldığında 31 Mart'ın bir yerel seçim gibi göründüğünü belirten ALA, "Ama ABD'den, Yeni Zelanda'dan, Moskova'dan veya Güney Afrika'dan bakınca bu yerel seçim olarak algılanmıyor. Yerel ama etkisi uluslararası olacak bir seçime gidiyoruz. Bizim kadar bu saydığımız ülkeler de Türkiye'de 31 Mart akşamını merak ediyorlar. Türkiye, 1 Nisan sabahına nasıl uyanacak. Erdoğan desteğini kaybedecek mi kaybetmeyecek mi?  O zaman bu yerel seçim olarak değerlendirilebilir mi? Destek azalırsa, başka türlü muamele gösterecekler. Desteğini arttırdıysa, masa başka bir yer açacaklar. Bu seçimler önümüzdeki 4,5 seneyi nasıl değerlendireceğine karşı verilecek seçimler olacak. Destek azaldığı zaman ne olduğunu 7 Haziran'da gördük. Bütün terör örgütleri Türkiye'ye saldırıya geçti" şeklinde konuştu.

Esnafımız için her zaman desteğe hazırız

Mudanya Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali USTA’yı ziyaret ederek bilgiler alan ALA, Bursa’nın kalkınmada 122 ülkeyi geride bıraktığını ifade etti. USTA Esnaf Odasına kayıtlı esnafın mevcut Belediye Başkanı tarafından kira, yazılan cezalar, ve Esnaf Teşkilatları ofislerinde gerçekleşen yıkımlar nedeniyle çok sıkıntılar çektiğini belirterek, esnafın kalkınması için elimizden gelen en düşük kredi ile destekleyip esnafın ayakta kalmasını sağlamaya çabaladıklarını vurguladı.

USTA "Benim oyum AK Parti'ye

USTA Eski Bakan ALA'ya "Ben her zaman net oldum. Odamız bünyesinde çok çeşitli görüşlerden arkadaşlarımız, esnaflarımız var. Odamıza siyaseti hiç bir zaman sokmadık. Fakat şahsi olarak benim oyum bu seçimde Ak Partiye, Dr. Ahmet Murat ÜNAL'a dır." dedi.

Emir Ali USTA - Efkan ALA

ÜNAL "Esnafın Mutluluğu Mudanyamızın Mutluluğudur.

AK Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ahmet Murat Ünal’ın esnafa olan bağlılığını ve seçildiği takdirde esnafın yanında onlara destek olacağı inancından dolayı kendisini destekleyeceğini söyledi. Ala ise hükümet olarak esnafın kalkınması için bu güne kadar her türlü desteğin verildiği, seçimlerden sonrada esnaf dostu hükümetimiz adına desteklerine devam edeceklerini söylerek, Belediye Başkan Adayı Ahmet mUrat için esnafın desteğini istedi.

EFKAN ALA Mudanya Esnaf Odasını ziyaret etti

 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU