Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

BİR SEÇİMİN DAHA SONUNU GÖRDÜK.

E-posta

EFRAİM PALA31 mart yerel seçimlerinde, son ana kadar umutların olduğu Belediye Başkanı adayları, Meclis üyesi adayları ve Muhtar adayları arasındaki çekişmeli ve heyecan verici bir yerel seçim yaşadığımı hatırlamıyorum. Son güne kadar seçim konusundaki belirsizlik devam etti. Partili cumhurbaşkanı, Bakanlar kendi partisinin adayı olan Belediye başkanlarına vermiş olduğu destek sonrasında haksız bir rekabeti ortaya konuldu. Adayların birbirlerine iftira atmaları, birbirleri hakkında manipülasyonlar içinde olmalarının sonucu seçmenlere yansıdı, maalesef.

Gergin geçen bir seçim sürecinden sonra bazı illerde, sandık başlarında veya okul bahçelerinde bıçak ve tabancaların da kullanıldığı kavgalarda toplam 6 kişi öldü. Sandık başlarında ve okul bahçelerinde kalp krizi geçiren 5 kişi de hayatını kaybetti. Kavgaların yanı sıra meydana gelen kazalarla birlikte seçim günü toplam 115 kişi de yaralandı. Bir oy için insanların ölümüne sebep olacak şekilde kinlenmenin sonucunda her zaman olduğu gibi olan vatandaşlara oldu. İşte seçim bitti. Ölüm kalım savaşı olmadığı, beka meselesi olmadığı anlaşılalı birkaç saat oldu.

Bu seçim süresi içinde dostluklar, arkadaşlıklar kardeşlikler zedelendi. Şimdi bence seçilen ve seçilemeyen liderlere büyük bir sorumluluk düşüyor. Yine ekranlardan, iletişim araçlarını kullanarak halkının, seçmeninin karşısına çıkıp birbirlerini kutlayıp, tebrik ederek, kucaklaşmalıdırlar. Demokrasinin kazandığı bir ortamda ilişkilerin normalleşmesi konusunda adım atmalılar.

Şimdi bundan sonra Muhtarlarımızın, Belediye Başkanlarımızın ve Belediye Meclis üyelerimizin önünde yeni bir sayfa açıldı. Bu sayfa vatandaşına en iyi hizmeti nasıl yaparım sayfası olmalıdır. Seçtiğimiz adaylarımız nerede bir yamuk kaldırım taşı görürse düzeltme yarışı içinde olmaları gönülleri kazandıracaktır.

Seçilen adaylar vatandaşın huzurlu, mutlu ve refah içinde yaşaması için çaba sarf etmelidirler. Seçim süreci içinde açıklanan projelerin tek tek gerçekleşmesi konusunda çalışılarak, 2023 yılında yapılacak seçimler için mücadeleye bugünden başlamalıdırlar. Öyle ki bu mücadele sonucunda mutlaka vatandaş kazanmalıdır. Çünkü vatandaşın çok büyük beklentisi olup, vermiş olduğu oyun karşılığını isteme hakkı vardır. Vatandaş beklentilerinde hayal kırıklığı yaşamamalıdır.

Milletin menfaati için seçtiğimiz yöneticiler, aralarındaki söylenen sözleri unutarak dostluk elini birbirlerinden çekmemelidirler. Barışın başkenti ilan ettiğimiz, Mudanya’nın bu barış eline gerçekten ihtiyacı var. Dostluk ile barış elini tutmak, ona sarılmak doğru bir yaklaşım olur. Bu doğruların sonucunda kazanan Mudanya’mız olacaktır. Belediye yönetimi, siyasi parti temsilcileri, mülki ve idari yöneticiler birbirlerine destek vererek yeni bir ışık doğduğunu vatandaşına göstermelidir. Vatandaşını, ülkesini, şehrini, ilçesini mahalle ve köyünü sevdiğini ancak böyle gösterebilir.

 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU